Neramus, nekokybiškas ar per trumpas miegas gali tapti mažesnio darbingumo, apatijos, agresijos protrūkių ar net ligų priežastimi. Tačiau norint įveikti nemigo naktis, tikrai nebūtina griebtis migdomųjų vaistų. Pirmiausia, reikėtų sureguliuoti miego režimą ir laikytis kokybiško miego taisyklių. Šiuo atveju, net poilsis dieną nėra priešas, jei ti...
Kada bemiegėms naktims pasakyti „stop“, kaip praktikuoti miego higieną ir ką sako nuolatinis mieguistumas – klausimai, kurie dažnai kyla šiandieniniam įtemptu ritmu gyvenančiam žmogui. Mėlyna kompiuterio ar kitų išmaniųjų įrenginių skleidžiama šviesa, per didelė kambario temperatūra ar sporto salė prieš miegą – ne tik trukdo visaverčiam ir kokyb...
Ne visada dėl jūsų nemigos kalta per vėlai išgerta kava... Panikuoti nereikia, tačiau jei kiekvieną mielą naktį vartotės lovoje nesėkmingai bandydami užmigti, tam gali būti medicininė priežastis. Nustatysite ją, ir miegosite ilgiau bei geriau, tikina specialistai.
Visai neseniai JAV mokslininkai aprašė naują deprisijos rūšį, kuri pasireiškia ir kaip miego sutrikimai. Tačiau ši nemiga turi keistą pavadinimą – „Elektroninė nemiga“ arba „Elektroninis lunatizmas“.
Kaip rodo prie Lavalio universiteto įsikūrusios psichologijos mokyklos mokslininkų atlikti tyrimai, jeigu kas nors iš jūsų artimųjų kenčia dėl nemigos, tikimybė, kad ir jums pasireikš šis miego sutrikimas, padidėja 37 %.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių