Nė vienai būsimajai mamytei nėra naujiena, kad nėštumo metu reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka. Net ir tos, kurios paiso nėštumo metu taikomų gyvenimo būdo rekomendacijų, ima skųstis įvairiais negalavimais: kankina ne tik sveikatos...
Jeigu jums svaigsta galva, pykina, sutriko mėnesinių ciklas ir pastebėjote nuotaikų kaitą, gali būti, kad greitai sulauksite šeimos pagausėjimo. Šie simptomai verčia susimąstyti apie galimą nėštumą. Tuo ypatingu laiku moters organizmas išgyvena įvairiausius pokyčius, kurie dažnai užklumpa visai nepasiruošus, todėl labai svarbu profesionali nėšči...
Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad po gimdymo nėra paprasta atgauti buvusią formą – tai žino kiekviena mama. Ne visos tai įstengia, tačiau atsiranda tokių, kurioms pavyksta – ir dar taip greitai, kad niekas nenori tuo patikėti. Susipažinkite su Tammy Hembrow – tinklaraštininke ir jauna dviejų vaikučių mama.
Netaisyklinga kūdikio padėtis gimdoje kelia pavojų tiek mamytei, tiek pačiam mažyliui. Visa laime, kad padėtį galima pakeisti (tiesa, kuo arčiau gimdymas, tuo tą padaryti yra sudėtingiau). Šiame video – jau devintas nėštumo mėnuo, tačiau mamytei pasisekė – reikalo ėmėsi tikras profesionalas. Savo darbą jis padarė vos per porą minučių, o moteris ...
Nėštumo periodu padidėja moters organizmo poreikis kai kuriems vitaminams ir mineralinėms medžiagoms. Norint išvengti nereikalingo kompleksinių vitaminų vartojimo ir galimo kai kurių medžiagų perdozavimo, taip pat padidėjusios alergijų pasireiškimo tikimybės kūdikiui, ne pro šalį žinoti, kokias medžiagas vartoti papildomai būtina sveikai ir norm...
Šeli ir Gregas Takeriai susituokė 2009 metais ir greitai susilaukė sūnelio. Jie norėjo daugiau vaikų, tačiau Šeli niekaip nesisekė pastoti. Bėgo mėnesiai, ir po nevaisingumo gydymo kurso ji pagaliau sulaukė rezultatų: ji laukėsi dvynukų. Tačiau jos džiaugsmas tęsėsi neilgai.
Gimdymas vandenyje nėra naujas dalykas. Kaip jis vyksta, kokie jo privalumai ir trūkumai? Ką apie tokį gimdymo būdą reikia žinoti?
Ne veltui XX amžius buvo pramintas „alergijos amžiumi“.... Nuo 1950-ųjų sergančių alerginėmis ligomis (pavyzdžiui, alerginiu dermatitu, rinitu, sinusitu, bronchine astma, alergija žiedadulkėms ir tam tikriems maisto produktams bei vaistams) kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Niekas nepaneigs, kad vanduo yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui, tačiau nėštumo periodu jis tampa dar svarbesnis. Besilaukiančioms moterims rekomenduojama kasdien išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens, t.y. 8-12 stiklinių.
Verta ar neverta nėščiajai vartoti vitaminus – specialistų nuomonės šiuo klausimu skiriasi, ir jau seniai. Vieni tvirtina, kad gerti vitaminus tiesiog būtina ir ne tik besilaukiant kūdikio, o dar tik planuojant nėštumą, kiti gąsdina, jog vitaminai gali pakenkti būsimam mažyliui. Ką tokiomis aplinkybėmis galvoti mums, moterims?
Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.