Jeigu jums svaigsta galva, pykina, sutriko mėnesinių ciklas ir pastebėjote nuotaikų kaitą, gali būti, kad greitai sulauksite šeimos pagausėjimo. Šie simptomai verčia susimąstyti apie galimą nėštumą. Tuo ypatingu laiku moters organizmas išgyvena įvairiausius pokyčius, kurie dažnai užklumpa visai nepasiruošus, todėl labai svarbu profesionali nėšči...
Šiomis savaitėmis moteris dar nesilaukia, tačiau organizmas jau pradeda ruoštis galimam pastojimui ir būsimai motinysei. Nėštumas yra pradedas skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių menstruacijų dienos.
Embrionas: tai tik ląstelių grupė, tačiau ji dauginasi labai sparčiai. Teoriškai ląstelių kamuolį jau galima išvysti, nes jo ilgis siekia 0.15 mm. Jo dydis šiuo metu prilygsta smeigtuko galvutei.
Embrionas: jo ilgis siekia nuo 0,36 iki 1 mm. Kol kas embrionas yra labai ankstyvoje vystymosi stadijoje. Ląstelės įsiskverbia giliau į gimdą ir aplink save ima kaupti amnioninį skystį, kuris sups vaisių viso nėštumo metu. Sparčiai vystosi placenta.
Embrionas: 1,25 mm ilgio. Pradeda formuotis širdis, raumenys, kaulai, smegenys. Šią arba artėjančią savaitę susiformuos skeleto pagrindas.
Embrionas: ilgis nuo 2 iki 4 mm. Technikos pagalba jau galima išgirsti širdies plakimą.
Embrionas: savaitės pradžioje embriono ilgis siekia nuo 4 iki 5mm, o pabaigoje jau nuo 11 iki 13 mm. Augimo tempas itin spartus.
Embrionas: 1,5 – 2 cm ilgio. Sparčiai formuojasi veidas - atsiranda nosies užuomazgos, pradeda vystytis lęšiukas, o akis dengia vokai.
Vaisius: ilgis: 2.2 – 3 cm. Suaktyvėja organogenezė - ima sparčiai vystytis organai bei jų sistemos.
Vaisius: ilgis siekia nuo 3.1 iki 4.2 cm. Dydis prilygsta slyvai, o jo svoris yra apie 5 g. Dabar embrionas jau vadinamas vaisiumi.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius