Odos paviršiuje knibžda daugybė mikroorganizmų, nes jiems čia šilta ir gera gyventi bei daugintis: yra riebalų, baltymų, angliavandenių, mineralinių ir kitų medžiagų. Dauguma jų visai nekenksmingi, tačiau pasikeitus aplinkos sąlygoms, odos mikrofloros sudėčiai ar patekus „piktesniems“ mikroorganizmams gali prasidėti pūlingas odos uždegimas.
Šia kankinančia liga gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės. Nuo jos gydytojai dažniausiai išrašo steroidinio kremo, tačiau jis padeda ne visiems. Laimei, yra ir kitų kovos su egzema būdų. Juos galima suskirstyti į dvi grupes: gyvenimo būdo keitimą ir natūralias priemones.
Visi yra bent viena ausimi girdėję, kad maistas vienaip ar kitaip veikia odos būklę. Ir nors dėl šio reiškinio vis dar verda diskusijos, yra ne vienas realus pavyzdys, kaip pakoreguota mityba padėjo atsikratyti odos problemų.
Šiandien apie organizmo „vidinį laikrodį“ žinoma jau gana nemažai. Nuo mūsų bioritmų priklauso ne tik kai kurių vaistų, bet ir kosmetikos poveikis. Žinodami, kada jūsų oda geriausiai sugeria vienus ar kitus komponentus, galite padidinti naudojamų priemonių efektyvumą.
Pripažinkime: mums patinka sėdėti jaukioje prišildytoje patalpoje. Gaila tik, kad tuo visiškai nesidžiaugia mūsų oda – juk sausas šildomų patalpų oras „ištraukia“ drėgmę iš giliausių odos sluoksnių. Prisidėjus vėjui ir šalčiui, prarandamas odą saugantis lipidų sluoksnis. Įvykus dehidratacijai, oda praranda savo elastingumą, tampa šiurkšti, pleis...
Kiekvienas iš mūsų turi bent po kelis apgamus. Dalis šių darinėlių mus lydi nuo gimimo, kiti gi atsiranda bėgant laikui. Kaip su jais elgtis ir ką reikia žinoti, kad mažutis apgamėlis nepridarytų didelių problemų?
Šį kartą papasakosime, kaip pasidaryti lūpų blizgį pačioms – tai visiškai nesunku, be to, ir kainuoja pigiau. Iš esmės tai tik pagrindas, kurį galima modifikuoti pagal savo poreikius – galėsite pasidaryti bet kokios spalvos, skonio ir kvapo priemonę. Tai, beje, labai pravers, jeigu norėsite ką nors nustebinti malonia rankų darbo dovanėle.
Apie odos priežiūrą žiemą sklando daug mitų. Štai dažniausi iš jų.
Kitaip negu visi vaisiai, avokadai yra visiškai nesaldūs. Gerai tai ar blogai – skonio reikalas, tačiau tenka pripažinti, kad privalumų ir panaudojimo būdų jis turi išties nemažai. Kokių?
Gaila, bet spuogai – ne tik paauglių ir jaunų žmonių problema. Kodėl jie atsiranda? Kaip atsikratyti šios nepageidaujamos „puošmenos“?
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.