Žmogus – tai darni visuma, todėl netekus dantų nukenčia ne tik mūsų išvaizda, bet ir visas organizmas apskritai. Apie komplikacijas bei pažangias dantų atkūrimo galimybes pasakoja gydytojas odontologas Edvinas Mileris.
Apsilankymai pas odontologą ir mūsų dienomis mažai kam kelia pozityvias emocijas – ką jau kalbėti apie žmones, kurie gyveno prieš kelis šimtus ar net tūkstančius metų. Užtenka pažiūrėti, kaip dantis gydydavo ir protezuodavo senovėje, kad suprastumėte: šiuolaikinė odontologija ne tokia baisi, kaip galvojate.
Sparčiai tobulėjant odontologinėms technologijoms, didėja ir pacientų reikalavimai, priverčiantys gydytojus odontologus ne tik peržiūrėti iki tol naudotus gydymo metodus, bet ir nuodugniau gilintis į naujoves. Juk dažniausiai pas odontologus apsilankoma, kai suskausta dantį ar iškyla kitų odontolgonių problemų. Kadangi visa tai asocijuojasi su n...
Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kartu su gydytoja odontologe Egle Vindašiūte ir Maltos ordino pagalbos tarnyba pradeda iniciatyvą senjorų gydymo sąlygoms gerinti: gydytojai odontologai teiks nemokamą gydymą, nelaukdami Ligonių kasų išmokų, o maltiečiai padės senyvo amžiaus žmonėms nuvykti pas odontologus, kad gydymas būtų suteiktas pagal v...
Kaip dažnai pavydėdami žvelgiame į blizgiųjų žurnalų puslapiuose besišypsančias įžymybes! Kaip dažnai paslapčia norėdami joms prilygti ir puikuotis akinamai baltais dantimis, puolame juos balinti! Bet ar žinojote, kad tikroji holivudine vadinamos šypsenos paslaptis dažniausiai yra visai ne tai?
Įprasta manyti, kad dantų taisymo turėtų bijoti tik vaikai – suaugusieji tarsi neturi teisės to prisipažinti. Apie tai užsiminus, aplinkiniai skuba raminti: „suimk save į rankas“, „nėra čia ko bijoti“, „tai tik tavo galvoje“ ir t.t. Tačiau žmogaus, kurio skausmo slenkstis yra išties žemas arba tiesiog bijančiam taisytis dantis be jokios paaiškin...
Šiuolaikinės modernios dantų implantologijos tėvas, švedų mokslininkas prof. Per-Ingvar Branemarkas dažnai kartodavo: „Nė vienas žmogus nenusipelnė mirti su dantimis stiklinėje“. Profesoriaus požiūris į mediciną ir pacientus yra aktualus ir šiandien.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.