„Jei žmogus prisivalgė, bet jo organizmas nesugebėjo pasisavinti maisto, toks maistas ima „virškinti“ patį žmogų“, – įspėjo žinomas Lietuvoje fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius. Tuo nesunku įsitikinti. Sunkumo jausmas skrandyje, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, raugėjimas, blogas kvapas iš burnos – tai ženklai, kad virškinimas yra prastas.
Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.
Iš viso neaprėpiamo šiuolaikinių vaistinių asortimento vitaminus ir maisto papildus gaubia daugiausia nuogirdų ir mitų. Anot specialistų, visa tai užgožia mokslinius faktus ir trikdo vartotojus. Štai ir rezultatas: žmonės nebeklausia gydytojų, kada ir kokius papildus jiems derėtų vartoti, ir viską sprendžia patys.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pastaruoju metu gauna vartotojų užklausų ir prašymų dėl lieknėjimui skirtų preparatų, kurie reklamuojami interneto svetainėse ir socialiniuose tinklalapiuose.
Vitaminas C ya šalinamas per inkstus, taigi, besaikis jo vartojimas "apkrauna" inkstus ir gali susidaryti sąlygos druskų kaupimuisi juose. Verta nepirkti ir nesandėliuoti šio preparato turinčių maisto papildų.
Norėčiau pasiteirauti apie maisto papildus. Mano tikslas – priaugti svorio, kitaip tariant – raumenų. Kada reikėtų pradėti papildus vartoti ir kokius geriausia rinktis?
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto