Žiemos speigai ir pavasario kaprizai liko praeityje. Atrodo, kad kai kurias ligas, pavyzdžiui, otitą, galima pamiršti bent jau iki kitų metų, kad vasara – tai toks laikotarpis, kai tiesiog neįmanoma (ir net nuodėmė) kuo nors susirgti. Deja... Jei nenorite savo atostogų praleisti lovoje, teks laikytis kai kurių taisyklių. Kokios jos? Kaip nesėkmė...
Kai ruošiamės į kelionę, mažiausiai norime galvoti apie galimas ligas, traumas ir sužeidimus, tačiau kartais jų išvengti vis dėlto nepavyksta. Įsigyti mums įprastą vaistą užsienio šalyse gali būti sudėtinga ar net neįmanoma, todėl patartina su savimi pasiimti būtiniausių vaistų ir kitų priemonių – taip išvengsite didelių nepatogumų.
Viena iš nemaloniausių problemų vasarą – saulės smūgis. Pasekmės gali būti itin rimtos, todėl svarbu žinoti, kaip jį atpažinti.
Skausmo krūtinės srityje priežasčių gali būti daugybė: nuo nereikšmingų (stresas, skrandžio sustreikavimas) iki labai rimtų (miokardo infarktas, plaučių embolija).
Alpimo mechanizmas labai paprastas: sąmonės netenkama tuomet, kai dėl tam tikrų organizmo sutrikimų į smegenis nepatenka pakankamas deguonies kiekis.
Visi puikiai žinome, kad namuose visi laidai turi būti sutvarkyti: nekyšoti, nekaboti, būti tvarkingi ir t.t. Tačiau nelaimių gali pasitaikyti visiems, todėl būtina žinoti, kaip elgtis, jei žmogų nukrato elektra.
Insultas – tai viena iš pačių pavojingiausių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Mirštamumas nuo jos labai didelis, tačiau statistika galėtų nebūti tokia baisi ir rodyti visai kitus rezultatus, jeigu nukentėjusiajam būtų galima laiku suteikti kvalifikuotą pirmąją medicininę pagalbą.
Jūsų vaikas rėkia iš skausmo, o jūs nežinote, ko griebtis. Kaip suprasti, kuomet reikia skelbti pavojų ir kviesti greitąją, o kada – nusiraminti ir išspręsti problemą namų sąlygomis?
Natūralu, kad atšilus orams padaugėja įvairių traumų, sumušimų ar tiesiog nelaimingų atsitikimų. Nustygti vietoje sunku ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: važinėjame riedučiais, dviračiais, dalyvaujame įvariose rungtyse, aktyviau sportuojame, todėl daugeliui iš mūsų retkarčiais tenka gydyti nubrozdintą kelią ar įsitaisytą mėlynę.
Šoko priežastimi gali tapti trauma, šiluminis smūgis, alerginė reakcija, infekcija, apsinuodijimas ir daugybė kitų priežasčių. Šoką apibūdina šie simptomai.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.