Manote, kad plaukų dažymas pamėgtas tik neseniai? Mokslininkai mano, kad chna ir basma šiam reikalui pradėta naudoti jau beveik prieš septynis tūkstančius metų. Ir, kaip jau tikriausiai spėjote įsitikinti, šių natūralių priemonių populiarusmas nemažėja.
Visiems kartais norisi permainų: pakeisti įvaizdį, numesti arba priaugti svorio, pasidaryti tatuiruotę, persidažyti plaukus... Kai kurie šunų šeimininkai įsitikinę, kad tokie eksperimentai reikalingi ir jų keturkojams draugams.
Plaukų priežiūra daugeliui iš mūsų neretai tampa tikru galvos skausmu: kokią priemonę pasirinkti? Kaip ją naudoti? Iš kur žinoti, kad ji tiks mūsų plaukams? Paprastai ant buteliuko ar kokios kitos pakuotės nerašo išsamios instrukcijos, o jeigu ir parašo, į daugelį panašių klausimų taip ir lieka neatsakyta...
Moterys jau nuo seniausių laikų prisigalvodavo įvairiausių būdų, kaip tapti gražesnėmis ir patrauklesnėmis. Kai kurie iš jų būdavo itin pavojingi sveikatai, skausmingi ir reikalaujantis ištvermės. Jei vyrai būtų sužinoję tikrąją grožio kainą su visomis smulkmenomis, tikriausiai neliktų itin sužavėti savo damomis.
Plaukus moterys dažo chna nuo neatmenamų laikų. Tai – natūralūs ir saugūs dažai. Jie daro plaukus sveikesnius ir stipresnius, tačiau turi labai didelį trūkumą – sunkiai išsiplauna. Toms dailiosios lyties atstovėms, kurioms nusibosta raudona spalva, dažniausiai tenka kantriai laukti, kol plaukai ataugs, nes perdažymas – itin rizikingas dalykas (n...
Įvairios žolelės plaukų dažymui naudojamos nuo neatmenamų laikų. Dažomosiomis savybėmis pasižymi, pavyzdžiui, chna, medetkos, ramunėlės, svogūnų lukštai, arbata, graikiniai riešutai ir pan. Tokių natūralių dažiklių dedama ir į pramoninius plaukų dažus.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių