Daugelis iš mūsų kuo puikiausiai žino, kas yra nemiga ir miego trūkumas. Gerai, jeigu galima rytais niekur neskubėti, tačiau ką daryti, jeigu laiko nedaug? Kaip greičiau prabusti?
Prasidėjęs kelionių sezonas kai kuriems iš mūsų būna ilgai lauktas džiaugsmas, atmieštas neišvengiamo negalavimo kartėliu. Vieniems jos yra malonumas, o kitiems – tikra kančia, nes reikia nuolat taikstytis su bjauria savijauta. Blogiausia, kad jūrligė gali pasireikšti bet kokiame amžiuje ir bet kokioje transporto priemonėje. Laimė, yra būdų šio ...
Mūsų laikais sudėtinga rasti žmogų, kuris kasdien galėtų išsimiegoti tiek, kiek nori. Kartais poilsio trūksta dėl savaime suprantamų priežasčių – triukšmaujančių kaimynų, verkiančių vaikų ir panašiai. Tačiau jeigu miego norite nuolat, reikėtų išsiaiškinti, kodėl.
Ką daryti, kad geros nuotaikos nesugadintų sugedęs maistas, kokios pagrindinės saugaus maisto pasirinkimo ir tvarkymo taisyklės? – pasakoja Audronė Mikalauskienė, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja – valstybinė maisto produktų inspektorė.
Atostogos – nuostabiai malonus atokvėpis nuo darbų maratono. Atostogos – tai vanduo, šiltas smėlis, saulė, ekskursijos, paprasčiausias gulėjimas lovoje ir knygos skaitymas ar slidinėjimas kalnuose.
Levandų aliejus – vienas iš seniausių ir didžiausio pripažinimo sulaukusių eterinių aliejų, dėl malonaus ir atpalaiduojančio aromato dažnai naudojamas net gaminti kvepalus. Įrodyta, kad šio aliejaus kvapas ramina ir padeda atsikratyti galvos skausmų, nuovargio, kai kuriais atvejais nemigos ir nervinių sutrikimų.
Nubudimas – tikriausiai vienas iš pačių nemaloniausių rytinių dalykų (ypač tuo atveju, jeigu iš sapno pažadina šaižus žadintuvo signalas). Nesvarbu, ar iš karto jį išjungiate ir keliatės, ar atidedate skambutį dar kuriam laikui – jūsų elgesys gali nemažai papasakoti apie jūsų asmenybę.
Nepraeinantis silpnumas, apatija, depresija... Gydytojai tik skėsteli rankomis – žmogus lyg ir sveikas, bet jam kažkas negerai. Taip atrodo lėtinio nuovargio sindromas, ir gydyti jį reikia ne vaistais, o poilsiu.
Įprasta manyti, kad pagrindinė grėsmė gulinėjant prie vandens telkinio yra saulė, tačiau iš tikrųjų žalos sveikatai galime prisidaryti ir patys.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.