Nugaros skausmai – menkas juokas. Ir nesvarbu, ar gyvenate aktyviai, ar pasyviai – susidurti su tuo gali kiekvienas. Siūlome išbandyti kelis paprastus ir efektyvius pratimus, padėsiančius įveikti skausmą.
Paprastai labiausiai rūpinamasi probleminėmis zonomis, kuriose kaupiasi riebalai: pilvu, klubais, sėdmenimis. Tačiau negalima pamiršti ir apie nugarą – be pratimų jos raumenims jūsų treniruotės nebus visavertės.
Sėdimas darbas ir pasyvus gyvenimo būdas turi nemalonių pasekmių – pavyzdžiui, dėl nuolatinės raumenų įtampos vargina nugaros, sprando, pečių ir net galvos skausmai. Kad jų išvengtumėte, skirkite 10 minučių mankštai – labai tikėtina, kad ji netgi atstos jums puodelį stiprios kavos!
Sėdimas gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Darbe praleidžiame net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visą laiką tenka sėdėti. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant paprastą mankštą tiesiog darbo vietoje.
Nugara – tai viena iš pažeidžiamiausių kūno dalių, ypač tiems, kurie dirba sėdimą darbą, kilnoja sunkumus ir dažnai pakliūna į skersvėjį. Naivu manyti, kad išgėrus vaistų arba prisidėjus šildyklę negalia atsitrauks. Tai tik greitoji pagalba, tačiau šios priemonės neišsprendžia pačios problemos. Nuskausminti nugarą ir ją pagydyti galima reguliari...
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.