Intymia sveikata stipriosios lyties atstovai dažniausiai susirūpina tik tuomet, kai pasireiškusių ligos simptomų nebegalima ištverti, tačiau sveikatos specialistai pataria prostata rūpintis itin atidžiai, nes užleistos ligos gali lemti lytinio gyvenimo, vaisingumo problemas. Nereikėtų laukti labai ryškių simptomų ar skausmo: mažesnė ar net nutrū...
„MediCa klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė teigia, kad dėl prostatito dažniausiai kreipiasi 35-60 amžiaus vyrai. Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, net 25 proc. jaunų ir vidutinio amžiaus vyrų taip pat turi šią problemą.
Labiausiai paplitusi vyrų urologinė liga – prostatitas. Negydoma tiek ūminė, tiek lėtinė jos forma gali baigtis labai rimtomis komplikacijomis – pielonefritu, cistitu, prostatos adenoma, impotencija ir nevaisingumu.
Užsikrėtus gonorėja, pirmuosius požymius vyrai gali pastebėti praėjus 3-5 dienoms. Dažniausiai lytinių organų srityje ima perštėti ir deginti, o kiek vėliau atsiranda skausmingas šlapinimasis ir negausios gleivingos arba pūlingos išskyros.
Visiems puikiai žinoma, kad kas per daug, tas nesveika. Nesaikingas arbatos vartojimas stipriosios lyties atstovams taip pat neišeina į naudą. Mokslininkai iš Glazgo universiteto paskelbė, kad 7 puodeliai šio gėrimo per dieną padidina prostatos vėžio riziką net 50 %.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.