Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys – ne visada atspindinčios realią situaciją, ne visada teisingos, bet sukeliančios nemalonius jausmus. Dažniausiai jausmus kelia ne tik tam tikra situacija, bet ir tai, kaip mes tą situaciją suvokiame, ką apie ją galvojame. Tad mes ne tik stengiamės dėl savęs, bet ir ...
Artimo žmogaus bandymas nusižudyti sukrečia ne mažiau nei pati savižudybė. Psichologų teigimu, tiek savižudybės, tiek bandymo atvejai paliečia mažiausiai dešimt artimoje aplinkoje esančių žmonių – šeimos narius, draugus, kolegas ar bendramokslius. Tuomet sukyla įvairūs prieštaringi jausmai, apima baimė ir nerimas, kyla begalė klausimų. Pagalba r...
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių nusižudo žmogus. Pagrindinės savižudybės priežastys – depresija, artimo žmogaus netektis ir aplinkinių patyčios.
Noras pasilaikyti namuose vieną kitą nenaudojamą daiktą gali atrodyti visai nekaltas (o „gal prireiks“?), be tam tikromis aplinkybėmis jis virsta į nekontroliuojamą kaupimo maniją, sako psichologas Robertas Petruškevičius.
Daugelis iš mūsų savo kailiu patyrėme, kas yra manipuliacijos. Emocinis poveikis gali būti labai stiprus, bet ne kiekvienas iš karto supranta, kodėl pabendravus su vienu ar kitu žmogumi apima toks nemalonus jausmas. O juk manipuliatorių aplinkui netrūksta.... Kaip juos atpažinti?
Žmonės neretai painioja depresiją ir liūdesį, kuris anksčiau ar vėliau aplanko mus visus, bet tai – skirtingi dalykai. Depresija visada trunka mažiausiai dvi savaites ir neigiamai paveikia visas gyvenimo sferas – nuo darbo iki santykių. Štai kaip galima padėti tiems, kurie su ja susidūrė.
Atėjus rudeniui, visi grįžtame prie darbų, naujų iššūkių, padaugėja su šeima ir vaikais susijusių rūpesčių, dažną užpuola peršalimo ligos. Neišvengiamai šiuo metu padaugėja ir streso.
Kad „visos ligos nuo nervų“, kalbama jau labai seniai, bet mūsų dienų medicina tą iš tiesų patvirtina moksliškai. Pasirodo, kad maždaug 60 procentų lėtinių ligų išsivysto dėl psichologinio pobūdžio priežasčių – tai yra „kenksmingų“ minčių, emocijų, išgyvenimų. Bet ir tai dar ne viskas. Daugelio ligų eiga tik 15 procentų priklauso nuo gydytojo i...
Balandžio 7 d. yra Pasaulinė sveikatos diena. Ar žinojote, kad emocinė sveikata yra tiek fizinės sveikatos priežastis, tiek pasekmė?
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.