Nedidelis testukas tiems, kurie nori save geriau pažinti.
Ką darote, kai pasijuntate prastai? Greičiausiai staigiai įvertinate situaciją ir bėgate ieškoti vaistinėlės arba bandote kokiais kitais išoriniais metodais paveikti savo organizmą. Tačiau savo viduje mes turime pakankamai jėgų patys įveikti ligą, ir jokia pagalba „iš šalies“ nereikalinga. Pastaruoju metu mokslininkai vis dažniau atkreipia dėmes...
Kalbėti apie psichines ligas, o ypač apie šizofreniją, – vis dar tabu. Ši diagnozė aukštyn kojomis apverčia ne tik paties sergančiojo gyvenimą, bet ir tampa nemenku išbandymu artimiausiems jo žmonėms. Kada ir kokios pagalbos galima tikėtis užklupus ir plačiau apie pačią ligą papasakos psichologijos mokslų daktarė Ieva Povilaitienė.
Didžioji žmonių dalis anksčiau ar vėliau savo kailiu patiria, kas yra depresija. Kaip ją atpažinti ir ką daryti, jeigu ji užpuola?
Neurozė – ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų liga. Beje, pasitaikanti gana dažnai. Kartais žmonės klaidingai vertina vaiko elgesį, manydami kad tai paprasčiausia tinginystė ir nedrausmingumas, o iš tiesų – tai rimtas sutrikimas.
Daugelis iš mūsų varžosi kitiems parodyti tikrąsias savo emocijas ir jausmus, tikindami, kad santūrumas – tai vertybė. Tačiau pamąstyti yra apie ką – tyrimai rodo, kad ūmaus būdo ispanai ir italai gyvena beveik dvejais metais ilgiau, nei dauguma kitų tautų. Mokslininkų teigimu, šio reiškinio ir puikios italų bei ispanų sveikatos priežastis yra a...
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..