Temperamentas – dažnai vartojamas žodis, tačiau ką jis reiškia? Kokie gali būti jo tipai? Kas sugalvojo taip charakterizuoti žmogų?
Antidepresantų suvartojimo statistika rodo, kad moterys vaistus geria du kartus dažniau, nei vyrai. Ar tai reiškia, kad silpnoji lytis labiau linkusi į depresiją? O gal jos tiesiog kitaip priima negatyvias mintis ir sunkius gyvenimo periodus, todėl joms būtina didesnė pagalba?
Šį kartą nepasiūlysime jokios dietos, nepatarsime, kaip greičiau ar saugiau numesti svorio – medžiagos šia tema ir taip per akis. Pakalbėkime apie psichologinį ir moralinį pasirengimą šiam žingsniui (juk atsikratyti vieno kito kilogramo slapčia pasvajoja daugelis, tačiau ne visiems tai pasiseka). Įprasta, kad rezultatų norime greitai, bet jie da...
Mūsų mėgstamos spalvos aplinkiniams suteikia apie mus labai daug informacijos. Kokios?
Interviu su individualiosios psichologijos analitiku, seksologu Viktoru Šapurovu.
Internete vis daugėja juokelių ir komiksų apie tai, kaip socialiniai tinklai įtraukia savo vartotojus ir jų nepaleidžia, klampindami vis giliau ir giliau į virtualią erdvę. Apžvelkime keletą sociologų ir psichologų patvirtintų faktų apie tai, kaip šis reiškinys veikia vartotojų elgesį.
Siūlome atlikti testą ir pasitikrinti, kokią įtaką jūsų nuotaikai daro aplinkiniai žmonės (ar jie suteikia jėgų, ar atvirkščiai – išmuša iš pusiausvyros).
Oniomanija – tai nenumaldomas noras pirkti, nepriklausomai nuo to, kokios bus pasekmės, ar pirkinys iš tiesų reikalingas ir pan. Apsipirkinėjimas tampa laisvalaikio ledimo būdu, pramoga ir gyvenimo tikslu. Tokia priklausomybė sukelia daugybę problemų ir liaudiškai vadinama „šopoholizmu“.
Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.
Mes gyvename technologijų amžiuje. Gerai tai ar blogai – vienareikšmio atsakymo nėra: juk kartu naujomis galimybės atsiranda ir naujų problemų: internetas ir mobilūs įrenginiai, praktiškai priaugę prie savo vartotojų, sukūrė naujų psichologinių susirgimų, apie kuriuos medicina iki šių laikų nieko nežinojo. Labiausiai išplitusių problemų sąrašą, ...
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.