Tikriausiai jums ne kartą teko stebėtis tuo, kaip virtuvėje sukasi jūsų mama ar senelė. Juk greičiausiai būtent iš jų ir sužinojote tokius dalykus, kaip, pavyzdžiui, atskirti virtą kiaušinį nuo žalio. Tačiau virtuvės gudrybės tik tuo neapsiriboja. Šiandien papasakosime ir apie mažiau žinomus „triukus“.
Česnakai ir svogūnai labai dažnai vartojami ne tik kulinarijoje, bet ir liaudies medicinoje. Ir ne be reikalo – juose esantys fitoncidai ir eteriniai aliejai pasižymi stipriu antibakteriniu, baktericidiniu poveikiu, slopina uždegimus ir naikina grybelius.
Topinambų tėvynė – Centrinė Amerika. Į Europą jie atkeliavo XVI amžiuje, čia labai greitai išplito, buvo gaminami pačiais originaliausiais ir, beje, paprasčiausiais būdais. Jie labai naudingi sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, o diabetikams – tiesiog nepakeičiami. Bėda tik ta, kad, priešingai nei bulvės, jie saugomi daug trumpiau – dėl...
Norite gyventi ilgiau? Mėgstate arbatą? Siūlome išbandyti 3 skanius ilgaamžiškumo receptus!
Šis gėrimas ne tik naudingas kraujagyslėms ir nervų sistemai, pasižymi raminamuoju poveikiu ir gerina miegą, bet ir yra labai skanus.
Daugeliui teko ragauti dilgėlių ar laukinių rūgštynių sriubos – šiuose žoliniuose augaluose apstu vitaminų, ypač vitamino C, svarbaus imuninei sistemai. Siūlome jums susipažinti su keletu ne tiek įprastų (teisingiau būtų sakyti pamirštų, kadangi liaudyje jie buvo plačiai naudojami) augalų, kuriuos galima naudoti maistui.
Net jei kone nuolat mirkstate vandenyje ir negailite pinigų geriems dezodorantams... vis vien gausiai prakaituojate? Anglijos mokslininkai ištyrė šį reiškinį ir išsiaiškino gausaus prakaitavimo priežastis. Štai ką jie pataria daryti.
Laikui bėgant, kartu su organizmu sensta ir mūsų oda, kinta jos struktūra: plonėja epidermio sluoksnis, pagal dydį ląstelės tampa skirtingos, jos mažėja dėl skaidulų, elastino ir kolageno trūkumo, mažėja kapiliarų, plonėja jų sienelės. Kaip pasirūpinti savo oda, kad atrodytumėte jauni ir gražūs?
Pavasaris visada siejamas su permainomis. Tai – gana sudėtingas laikas, nes mūsų orgainizmui trūksta įvairių vitaminų ir mikroelementų, be to, tenka prisitaikyti prie naujo režimo. Norite jaustis kupini jėgų? Pasinaudokite šiais patarimais ir šiek tiek pakoreguokite savo mitybą!
Įsivaizduokite, kad virtuvėje ant spintelės stovi butelis alyvuogių aliejaus. Kam jį sunaudosite? Alyvuogių aliejus tinka ne tik salotoms – iš tiesų tai universalus produktas, kurį galėsite išmėginti pačiose įvairiausiose srityse.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.