Daugiau nei pusė rūkančiųjų (59%) norėtų mesti rūkyti, rodo reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Tačiau dažniausiai žmonės įvardija, jog jiems tai padaryti trukdo susiformavę įpročiai, valios trūkumas, patiriamas stresas ar kitų įtaka, atskleidžia „Acetium Lozenge“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. „Šios priklausomybės ne ką le...
Draudimai, susiję su rūkymu, turėtų paskatinti rūkyti mažiau arba net atsisakyti šio žalingo įpročio, tačiau tai – ne tik paauglių ar neišmanančiųjų problema, ir medicininės žinios apie rūkymo žalą dar nieko nereiškia... Vis daugiau atliekamų tyrimų rodo, kad tarp rūkančiųjų – nemaža dalis medikų.
Elektroninių cigarečių vartojimas gali daryti neigiamą poveikį mūsų sveikatai, nes jų užpildų sudėtyje yra toksinių ir kancerogeninių medžiagų. Tokią išvadą daro Higienos instituto specialistai, apibendrinę mokslinių tyrimų duomenis.
Pasaulyje nuo plaučių vėžys nusineša daugiau gyvybių, nei krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžys kartu paėmus. Ši onkologinė liga negailestinga: Lietuvoje diagnozuojamų atvejų skaičius beveik sutampa su liūdna mirtingumo statistika.
Šiurpūs vaizdai ant cigarečių pakelio rūkalių neatbaido – žmonės matė visko, juos šokiruoti ar priversti susimąstyti nėra taip paprasta. Reklamų prieš rūkymą kūrėjai turi kaip reikiant pasukti galvas, kad pasiektų savo tikslą. Štai keli originalūs jų darbų pavyzdžiai.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.