Įveikti psichologinę trauką nikotinui – nelengvas uždavinys, tačiau tikrai įmanomas. Juk svarbiausia noras ir pasiryžimas. Statistika rodo, kad metus rūkyti ir ištvėrus vienerius metus be cigarečių, tik kas 20-tas žmogus vėl pradeda rūkyti.
Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, tačiau šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta. Kad būtų lengviau, reikia save kaip nors motyvuoti, įtikinti, kad be jo gyvenimas bus tik geresnis.
Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pabando užsitraukti dūmą. Vienos tai daro dėl to, kad galėtų lengviau pritapti prie kompanijos, kitos – norėdamos nusiraminti stresinėse situacijose, dar kitos – tiesiog iš paprasčiausio smalsumo. Kad ir kokios būtų rūkymo priežastys, tiesa ta, kad cigarečių turinys visoms joms daro...
Kasmet rūkymas nusineša apie 6 mln. žmonių gyvybių. Užuot moralizavę, parodysime šias reklamas – gal šįvakar surūkysite bent dviem cigaretėmis mažiau...
Žmonės, kurie nori mesti rūkyti, turėtų valgyti daugiau vaisių ir daržovių – tai padidina sėkmės tikimybę net tris kartus. Bufalo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tokia dieta padeda susilaikyti nuo šio žalingo įpročio.
Naujosios technologijos sparčiai žengia į priekį ir lydi mus kiekviename žingsnyje - dabar jau galima pasinaudoti nemokama mobiliaja programėle, kuri padės mesti mesti rūkyti.
JAV mokslininkai atliko tyrimus, norėdami palyginti rūkančių ir metusių rūkyti žmonių gyvenimo kokybę. Kaip visiems puikiai žinoma, daugelis rūkančiųjų neskuba atsikratyti savo žalingo įpročio ne tiek dėl priklausomybės ar aplaidaus požiūrį į sveikatą, kiek dėl baimės, kad po to nebeliks tų kelių minučių gryno malonumo.
Šimpanzės – artimiausi mūsų giminaičiai, tačiau viena iš jų taip „priartėjo“, kad tas atstumas ne juokais ima gąsdinti. Tianšanio laukinių gyvūnų zoologijos sode, Xinjiang, Kinijoje, savo aptvare, ji buvo pričiupta besimėgaujanti šviesiu alumi ir cigarete.
Suaugusieji nesivaržydami stovi gatvėse, burnose ir rankose laikydami rūkstančias cigaretes. Kaip sureaguotumėte, jei prie jūsų prieitų maždaug 5–6 metų pyplys ir paprašytų prisidegti?
Vaikai, kurie priversti kvėpuoti tabako dūmais, net ir užaugę rizikuoja susirgti daugybe įvairiausių ligų. Prie tokios išvados priėjo amerikiečių mokslininkai, atlikę didelio masto tyrimus Tucson Epidemiological Study of Airway (pradžia – dar 1972 metais).
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.