Daugiau nei pusė rūkančiųjų (59%) norėtų mesti rūkyti, rodo reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Tačiau dažniausiai žmonės įvardija, jog jiems tai padaryti trukdo susiformavę įpročiai, valios trūkumas, patiriamas stresas ar kitų įtaka, atskleidžia „Acetium Lozenge“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. „Šios priklausomybės ne ką le...
Draudimai, susiję su rūkymu, turėtų paskatinti rūkyti mažiau arba net atsisakyti šio žalingo įpročio, tačiau tai – ne tik paauglių ar neišmanančiųjų problema, ir medicininės žinios apie rūkymo žalą dar nieko nereiškia... Vis daugiau atliekamų tyrimų rodo, kad tarp rūkančiųjų – nemaža dalis medikų.
Šiandien daug kalbama ir žinoma apie tabako žalą rūkančiajam, tačiau tabakas kenkia ir kitais aspektais. Be tiesioginio tabako poveikio vartotojui, jis veikia ir tuos, kurie ne savo noru priversti įkvėpti tabako dūmų.
Liūdna, tačiau plaučių vėžys – dažniausia mirtimi pasibaigianti onkologinė liga. Norintiems užkirsti jai kelią, specialistai rekomenduoja prisiminti keletą paprastų taisyklių. Jų laikymasis gali išgelbėti jūsų gyvybę!
Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau įmanoma. Tinkamiausias būdas tai padaryti ir daugiau nebegrįžti prie šio blogo įpročio – žinoti, kas galėtų vėl paskatinti pradėti rūkyti, kokias galimybes turite ir kur galite kreiptis pagalbos.
Vaikams ir paaugliams būtina pateikti įtikinamą informaciją apie rūkymo žalą. Gąsdinti paauglio nereikėtų. Svariais argumentais rinktis sveiką gyvenimo būdą galėtų būti paprasčiausiais mitų apie tabaką paneigimas.
Jeigu rūkote neseniai ir dar nespėjote tapti labai priklausomi nuo cigarečių, turite galimybę mesti šį blogą įprotį pasitelkę gana primityvius metodus – kitaip tariant, be medikų pagalbos. Kaip tą padaryti, su kokiais sunkumais teks susidurti ir kaip juos įveikti?
Atsikratyti priklausomybės nuo nikotino sunku. Tą žino kiekvienas, cigaretėms paaukojęs ne vienerius savo gyvenimo metus. Kuo didesnis “stažas” - tuo sunkiau.
Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, tačiau šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta. Kad būtų lengviau, reikia save kaip nors motyvuoti, įtikinti, kad be jo gyvenimas bus tik geresnis.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.