Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia klausimų dėl šeimos gydytojo iškvietimo į namus. Žmonės teiraujasi, ar šiais laikais galima išsikviesti šeimos gydytoją, o jeigu taip – ką reikėtų žinoti.
Šeimos gydytojo Gintaro Noreikos teigimu, internetas ir socialiniai tinklai pastaruoju metu yra tapę pagrindiniu pacientų žinių šaltiniu – ten jie semiasi įvairios informacijos sveikatos, gydymosi klausimais. Neretas pacientas, deja, pats bando diagnozuoti sau ligą. Jau dvidešimti metai pacientus konsultuojantis gydytojas pataria, kaip nepasikly...
Šeimos gydytojas Valdas Maldaikis sako, kad nors pacientai vis labiau domisi savo sveikata ir ligų prevencija, tačiau jie turėtų nepamiršti auksinių pacientų taisyklių. Kelios tokių – dar labiau pasitikėti savo šeimos gydytojais, vizitą planuoti iš anksčiau ir ateiti jam pasirengus.
Šaltuoju metų laiku, kai dėl peršalimų daugybė žmonių kreipiasi pagalbos į medikus, vidaus ligų specialisto konsultacija gali tapti puikia alternatyva ilgoms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto. Kada reikėtų kreiptis į vidaus ligų specialistus ir kuo jie galėtų padėti, pasakoja Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Terapinio gydymo centro vidaus ligų ...
Nuo šių metų balandžio 1-osios poliklinikoms, medicinos centrams, šeimos gydytojo kabinetams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto bus papildomai mokama už kiekvieną prie įstaigos prisirašiusį, apdraustą privalomuoju sveikatos draudimu žmogų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Taip gydymo įstaigos skatin...
Lietuviai pas gydytoją vis dažniau apsilanko ne tik norėdami išspręsti konkrečią problemą, bet ir siekdami profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ar tiesiog pasikonsultuoti. Tačiau pasirinkti šeimos gydytoją ar gydytoją–specialistą nėra taip jau paprasta. Kaip tą padaryti?
Norintiems išsaugoti gerą savijautą ligonių kasos primena, kad į šeimos gydytoją reikia kreiptis ne tik susirgus, bet ir sveikatą tikrintis prevenciškai, naudojantis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamomis patikros programomis.
Daugiausiai besilankančių privačiose gydymo įstaigose lietuvių (55 %) per praėjusius trejus metus kreipėsi šeimos gydytojo apžiūrai, 31 % žmonių privačiai gydėsi pas ginekologus-akušerius, 19 % kreipėsi dėl akių ligų. Tokius duomenis atskleidė UAB „Kardiolita“ užsakymu atlikto viešosios nuomonės tyrimo rezultatai.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius