Nuo praėjusių metų pabaigos lėtine limfocitine leukemija sergantys suaugusieji gydomi dar efektyvesne imunochemoterapija nei buvo gydomi iki šiol. Remiantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, biologinės terapijos vaisto obinutuzumabo ir chemoterapijos vaisto chlorambucilio deriniu gydomi tie pacientai, kurie anksčiau dar nebuvo gydyti ir ku...
Ligoninių priėmimo-skubios pagalbos skyrių darbuotojų teigimu, didžiųjų žiemos švenčių sezonu, per kelias savaites nuo prieškalėdinio laikotarpio iki Naujųjų metų, ūmiai sunegalavusių žmonių visada padaugėja. Ir tai natūralu – nors Kalėdos ir Naujieji yra džiaugsmingas metas, kai susirenkame švęsti visa šeima, lankome draugus, šis laikotarpis ku...
Žiema – ne tik pramogų, bet ir traumų metas... Kaip sumažinti pastarųjų riziką ir išlikti sveikiems?
Į sergančiuosius šia neužkrečiama liga neretai žiūrima su pasidygėjimu: jiems bijoma paduoti ranką, atsisėsti šalia, su jais bijoma plaukioti tame pačiame baseine ar ežere. Jiems atsisakoma netgi daryti masažą, kirpti plaukus... Šie žmonės serga žvyneline, kuri visuomenei geriau žinoma kaip psoriazė. Lietuvoje sergančiųjų daugiau nei 120 tūkst.,...
Turbūt visi mes norime būti laimingi, tačiau gyvenimas kartais turi kitokių planų. Tokiems atvejams gamta yra numačiusi universalų paguodos mechanizmą – ašaras.
Šiandien bakterijų atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Atsparumas antibiotikams yra natūralus reiškinys, tačiau netinkamai vartojami preparatai paspartina atsparumo procesą.
Neretai vieną ar kitą negalavimą esame linkę priskirti pervargimui, amžiui, stresui ar netinkamam gyvenimo būdui. Net jei grėsmingai dažnėjantys simptomai atrodo įtartini, neskubame į gydymo įstaigas – verčiau laukiame... laisvesnio laiko, geresnio oro, atostogų ar talonėlio pas gydytojus ir t. t. Tačiau dauguma ligų nėra linkusios išgyti savaim...
Kai gydytojų paklaustas, kaip regėjimas, visą gyvenimą išdidžiai atsakinėji „Vienetas!“, būna baisiai nesmagu vieną vakarą pastebėti, jog net ir labai geros knygos paskaityti nesinori, nes raidžių nematyti.
Pajuokauti mėgstančių medikų nuomone, garsusis Merfio dėsnis turėtų skambėti taip: jeigu gali nutikti kažkas negero, tai būtinai ir nutiks, ir dėl to greičiausiai bus kalta skydliaukė.
Širdies ir kraujagyslių ligos – dažniausia mirties priežastis Lietuvoje. Mirtys nuo šių ligų sudaro net per 56 proc. visų mirčių, registruotų mūsų šalyje 2015 m.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.