Šiuo metu seniausias pasaulyje žmogus – japonas Sakari Momoi. Jis neseniai atšventė savo 112-ąjį gimtadienį. Šioje šalyje 100 metų slenkstį perkopusių žmonių yra daugiau nei 58 000. Kokiose šalyse daugiausiai žmonių, gyvenančių ilgiau nei 80 metų?
Senatvė ir oro permainos – ne vienintelės sąnarių skausmų priežastys. Su šia problema susiduria ir jaunuoliai, ir netgi vaikai. Ką reikia žinoti apie reumatoidinį artritą?
Šios garbaus amžiaus moters žodyne nėra žodžio „neįmanoma“. Yra ko pasimokyti!
Pirmiausia, kas šauna į galvą, kai išgirsti žodį „senatvė“ – kur nors ant suoliuko susėdę seneliukai, rūkantys pypkutę arba žaidžiantys domino. Tačiau senatvė gali atrodyti ir visai kitaip. Štai keli pavyzdžiai, kurie brandžiame ir garbiame amžiuje atrodo gal net geriau, negu jaunystėje.
Žana Luiza Kalman pateko į Gineso rekordų knygą, nugyvenusi 122 metus ir 164 dienas. Tikriausiai likimui patiko, kaip gyveno ši dama.
Sėdėti tarp keturių sienų, žiūrėti televizorių, gadintis sveikatą ir rūgti – ne pats geriausias pasirinkimas pensininkams. Tokiame amžiuje atsiranda gana daug laisvo laiko. Išnaudokite jį smagiai, įdomiai ir prasmingai!
Bėgant metams sveikatos mažėja, o raukšlių atsiranda vis daugiau... Kaip nustoti apie tai galvoti? Štai ką pataria psichologai.
Dar niekas nesukūrė amžinos jaunystės eleksyro, tačiau būdų išsaugoti ją ilgiau yra ne vienas. Štai keli iš jų.
Liaudies išmintis byloja: rytas už vakarą protingesnis. Su tuo sutinka ir mokslininkai. Jų teigimu, miego metu per dieną surinkta informacija apdoromama, susisteminama ir perkeliama saugoti į ilgalaikę atmintį.
Senatvė dažnam iš mūsų kelia daug nemalonių asociacijų: tai ir vienatvė, ir atstūmimas, ir ligos... Įvairūs negalavimai paprastai suvokiami kaip kryžius, kurį nuolankiai tenka nešti visiems brandaus amžiaus sulaukusiems žmonėms. Vis dėlto labai smagu, kai atsiranda tų, kurie savo pavyzdžiu įrodo, jog viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus