Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti?
Sunku rasti žmogų, nors kartą nepatyrusio galvos skausmo. Žinoma, neretai šis nemalonus jausmas tėra tik mūsų organizmo signalas, kad derėtų sustoti ir šiek tiek pailsėti. Tačiau ką daryti, jei galvos skausmas tampa lėtinis, t.y. pasikartoja nuolat? Tuomet priežasčių reikėtų ieškoti kitur.
Skausmas ne visuomet būna rimtos ligos priežastimi. Kartais pasitaiko, kad organizmas iššaukia skausmą vien tam, kad duotų mums ženklą, jog kažką vis dėl to darome neteisingai.
Galvos skausmas – nemalonus reiškinys, su kuriuo anksčiau ar vėliau tenka susidurti beveik kiekvienam. Kaip sau padėti?
Net keturi penktadaliai žmonijos dažniau ar rečiau skundžiasi galvos skausmais. Kodėl taip yra? Ar visiems mums galvą skauda vienodai?
Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime patyrė, kas yra galvos skausmas. Kartais atrodo, kad jis atsiranda tarsi iš niekur: stukteli ar baksteli nei iš šio, nei iš to, o pasitaiko, kad užspaudžia taip, jog maža nepasirodo.
Dėl migrenos kenčia apie 20 % populiacijos. Migrena vadinama moteriška liga, nes dailiosios lyties atstovėms ji pasitaiko 3–4 kartus dažniau nei vyrams. Santykis tarp vyrų ir moterų, sergančių migrena, yra 3:1 (jis panašus daugumoje valstybių). Nors ligos priežastis nėra aiški, dvynių studijos parodė, kad genetiniai veiksniai – paveldimumas – su...
Pasikartojantys galvos skausmai, svaigulys, raibuliavimas akyse, ausų spengimas – pasirodo, kad visus šiuos ir nemažai kitų simptomų gali vienyti paprasčiausias prastas sąkandis.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui