Šiuo laikotarpiu užgulusi, varvanti ir paburkusi nosis, čiaudulys kamuoja daugelį. Sloga, dar kitaip vadinama rinitu – tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, kurį diagnozuoti ypač paprasta, tačiau į šį susirgimą numoti ranka nederėtų.
Kartais net ir menkiausi sveikatos sutrikimai gali sukelti rimtų negalavimų. Štai, kad ir paprasčiausia sloga, prasidedanti visai nekaltai: skystos gleivingos išskyros teka iš nosies, vargina nosies užgulimas, retkarčiais ašaroja akys, kankina čiaudulys. Taigi, atrodo, nieko čia baisaus.
Sakoma, kad gydoma sloga praeina per 7 dienas, negydoma – per savaitę. Vis dėlto gydytojai laukti, kol ši problema išnyks savaime, nerekomenduoja. Tad kaip greičiau pasveikti?
Nosies plovimas – ne itin maloni, tačiau labai naudinga procedūra, ypač – šaltuoju metų laiku. Kaip ją reikėtų daryti? Kokių priemonių tam reikia? Kam ši procedūra netinka?
Šaltuoju metų laiku dažną puola peršalimo ligos, galinčios peraugti ir į rimtesnius sutrikimus. Vidaus ligų gydytojos Dovilės Volodkovičienės teigimu, tai dar tikrai nereiškia, kad kelias savaites teks praleisti lovoje – net ir susirgus įmanoma greitai pagyti.
Sloga – dažnas ir labai nemalonus rudens ir žiemos palydovas. Bet kurioje vaistinėje galima įsigyti lašų ir purškalų, padėsiančių greičiau ją įveikti, o mes dalinamės liaudiškais slogos gydymo receptais.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių