Šiuo laikotarpiu užgulusi, varvanti ir paburkusi nosis, čiaudulys kamuoja daugelį. Sloga, dar kitaip vadinama rinitu – tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, kurį diagnozuoti ypač paprasta, tačiau į šį susirgimą numoti ranka nederėtų.
Kartais net ir menkiausi sveikatos sutrikimai gali sukelti rimtų negalavimų. Štai, kad ir paprasčiausia sloga, prasidedanti visai nekaltai: skystos gleivingos išskyros teka iš nosies, vargina nosies užgulimas, retkarčiais ašaroja akys, kankina čiaudulys. Taigi, atrodo, nieko čia baisaus.
Sezoninės peršalimo ligos nuspėjamos - virologai gali kalendoriuje pažymėti dienas, kada jos smogs, ir nedaug tesuklysti.
Ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos – tikra žiemos sezono rykštė, ypač tiems, kurie nemoka su jomis kovoti...
Mokslininkai apskaičiavo, kad per savo gyvenimą žmogus vidutiniškai nusičiaudėja 20 000 kartų, ir mažiausiai 2,5 metų praleidžia kovodamas su nosies užgulimu. Nors nėra tokios ligos kaip sloga, tai – ne priežastis laukti, kol ji praeis savaime.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.