Geologai ir paleontologai per savo kasinėjimus randa kadaise mirusių žmonių kaukolių, kuriose ant dantų nėra nė ženklo ėduonies, o emalis beveik dukart storesnis ir tvirtesnis nei šiuolaikinių Homo sapiens atstovų. Kur paslaptis?
Viena didžiausių ir rimčiausių dantų problemų yra ėduonis. Tai danties kietojo audinio irimas, kuris įprastai sukeliamas ant danties užsilikusių rūgščių ar maisto likučių tarpdančiuose. Beveik 100% ėduonies atvejų susidaro tose vietose, kur nepasiekia dantų šepetėlis. Būtent todėl odontologijos klinika Vilniuje pacientams rekomenduoja naudoti ta...
Žymios firmos, gaminančios burnos higienos priemones, surengtos apklausos tyrimų rezultatai privertė iš nuostabos išsižioti visus: pasirodo, moterims priimtinesnis apsilankymas pas ginekologą nei pas stomatologą.
Apsilankymai pas stomatologą – brangus ir daug nervų kainuojantis „malonumas“. Kaip apsaugoti savo dantis, kad jie ilgiau išliktų sveiki? Kokių priemonių galima imtis? Kokių dalykų patartina vengti?
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka.
Amerikos neurochirurgai pastebėjo, kad jų pacientai, kenčiantys dėl vienos iš smegenų vėžio formos, per savo gyvenimą dvigubai dažniau pas stomatologą darėsi rentgeno nuotraukas. Jeilio universiteto mokslininkų atliekamam tyrimui vadovavo profesorė Elizabeth Claus. Rezultatai publikuoti moksliniame žurnale „Cancer“ balandžio 10 dieną.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.