Rytuose kvėpavimas laikomas geros savijautos pagrindu, svarbesniu netgi už mitybą. Pagal tai, kaip žmogus kvėpuoja, galima spręsti, kaip jis gyvena, kokia yra jo sveikatos būklė. Kvėpuojame visi, tačiau ar visi išnaudojame kvėpavimą kaip įrankį, galintį padėti išsigydyti ligas ir kurti norimą realybę?
Kineziterapeutai dažnai kalba apie tai, kad tam, kad žmogus užsitikrintų gerą fizinę būklę, jam būtinas visapusiškas judėjimas ir joga negali suteikti to, ką suteikia kitokio pobūdžio fizinė veikla. Tai reiškia, kad greta jogos mes turime ir, pvz., aktyviai vaikščioti, plaukioti, lankyti pilates, aerobikos užsiėmimus ir pan. Kaip yra iš tiesų?
Dažnai žmonės įsivaizduoja, kad joga – ne jiems. Tačiau, jei jiems pavyksta sudalyvauti kokybiškai vedamoje jogos asanų pamokoje, jie nustemba, kokia joga tolima nuo jų įsivaizduotosios, ir kokia ji jiems priimtina.
Greitis, dinamiškumas, konkurencija – vakarietiškame pasaulyje vyraujančios vyriškosios YANG energijos apraiškos. Bet be atvangos būti YANG'iškoje energijoje negalime. Būtinai turime rasti balansą ir skirti dėmesio moteriškajai YIN energijai – su savo lėtumu ir įsiklausymu į tai, kas vyksta, ji gali pailsinti mūsų mintis ir vėl įkvėpti aktyviai ...
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.