Plombyras iš riebios grietinėlės, balta duona, sviestas... Į šiuos produktus sveikos mitybos propaguotojams žiūri kreivai. O be reikalo! Toks maistas turi ne ką mažiau privalumų nei trūkumų.
Jei ketinate pradėti gyventi sveikiau, pats metas išvalyti savo organizmą, atsikratyti šlakų ir toksinų. Štai keli patys geriausi detoksikacijos receptai.
Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar mažylis toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, t.y. kokias sąlygas augti ir vystytis jie sudarys.
Kiaušiniai – daugelio mėgstamas produktas, tačiau pastaruoju metu nuomonės dėl jo nevienareikšmės. Net ir priskyrus jiems kai kurias „nuodėmes“, gydytojai dietologai vis tiek laikosi nuomonės, jog visiškai vengti šio produkto negalima. Juk kiaušiniuose yra daugybė organizmui būtinų maistingųjų medžiagų – pradedant pagrindiniais vitaminais bei mi...
Statistika negailestinga: kasmet nuo širdies ir kraujagyslių ligų nukenčia vis daugiau žmonių, o aukomis tampa vis jaunesni... Kaip to išvengti? Kaip sau padėti? Geriausias vaistas – profilaktika, todėl prisiminkime pagrindines taisykles, kurios padės užkirsti kelią problemoms ateityje.
Viskas mūsų organizme paklūsta tam tikram ritmui: širdis, plaučiai ir raumenys... Vidaus organų aktyvumas taip pat nevienodas skirtingu paros metu – pavyzdžiui, naktį sulėtėja pulsas, nukrenta kūno temperatūra.
Visi mes puikiai žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra labai naudingas, tačiau kaip save motyvuoti, kaip prisiversti sportuoti? Kodėl rytais taip sunku padaryti paprasčiausią mankštelę, kodėl apleidžia noras savaitgaliais pabėgioti parke ar nueiti į sporto klubą?
Liūdesį melancholiją gali nuvyti... žuvis. Bet ne kažkokia peršaldyta jūros lydeka, o žinoma, tos žuvų rūšys, kuriose gausu riebiųjų Omega-3 rūgščių. Šios rūgštys dalyvauja hormonų apykaitoje, padeda palaikyti emocinį atsparumą ir pasipriešinti depresijai.
Dažnai žmonės yra linkę valgyti, kai jaučia įtampą ar kitokį emocinį sujaudinimą – tai vadinama emociniu valgymu. Pyktis, nuobodulys, depresija, vienatvė ir liūdesys gali sukelti emocinio valgymo priepuolius. „Lieknėjimo akademijos“ psichologė Giedrė Gutautė Klimienė įsitikinusi, kad kelias į dailesnes formas turi prasidėti nuo kovos su emociniu...
Bėgimui tapus madingu reiškiniu, daugelis jau spėjo pamiršti, kad be specialaus pasirengimo ir žinių tai gali tapti nemalonių skausmų ar rimtesnių traumų priežastimi.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.