Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) sulaukė dar vieno pripažinimo, nes kaip pagrindinė institucija, kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) laimėjo konkursą dėl Europos Sąjungos (ES) paskelbto Dvynių projekto „Radiacinės saugos infrastruktūros stiprinimas ir plėtra“ įgyvendinimo Azerbaidžane.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje nustatyti 77 nauji ŽIV atvejai. Tai dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 35 atvejai). Užsikrėtusių ŽIV vyrų dvigubai daugiau nei moterų – atitinkamai 53 ir 24.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) liepos 28 d., šeštadienį, kviečia paminėti Pasaulinę hepatito dieną ir prisijungti prie Pasaulio hepatito aljanso organizuojamos akcijos „Nematau, negirdžiu, nekalbu“. Šios akcijos, kuri vyks visame pasaulyje, dalyviai sieks Guinesso rekordo.
Nuolatinis blyškios šviesos poveikis naktimis, pavyzdžiui, žiūrint televizorių tamsoje arba dirbant kompiuteriu – tiesiausias kelias į depresiją. Kaip pastebi mokslininkai, pagerinti nuotaiką galima tiesiog pareguliavus dienos režimą.
Gyventi prie jūros – daugelio žmonių svajonė. Tiems, kurie ją įgyvendina, labai pasisekė – jie nušauna du zuikius vienu šūviu, kadangi gali pasigirti ir pavydėtina sveikata (lyginant su tais, kurie gyvena atokiau).
Procesai, vykstantys žmogaus smegenyse, ypač esant kokiems nors psichikos sutrikimams, mokslininkams vis dar tebėra paslaptis. Štai, pavyzdžiui, kad ir ši brandaus amžiaus dviejų vaikų mama – ji reguliariai ryja... akmenis ir skaldą.
Aš pati manau, kad turiu problemą, labai noriu jos atsikratyti, nes jaučiu, kad jau imu pati savęs nekęsti ir nebesusitarti su savimi. Ir visaip stengiuosi "dirbti su savimi".
Kovotojai dėl sveiko vaikų maisto kritikuoja kompaniją „Pepsi“ už atsisakymą keisti ingredientus, galinčius sukelti vėžį. Gėrimų gamybos gigantas Jungtinėse Amerikos Valstijose komponentus jau pakeitė, nes buvo aptiktas didelis kiekis 4-mefilimidazolio (4-MEI), kuris didina riziką susirgti vėžiu.
Tiesiog neįtikėtina, koks sudėtingas ir nepakartojamas yra žmogaus organizmas. Mums žinoma, kad fizinis aktyvumas padeda sustiprinti raumenis, pagerinti nuotaiką, suaktyvinti apsaugines organizmo reakcijas ir užkirsti kelią daugeliui ligų, tačiau tai dar ne viskas. Pasirodo, tai gali pagerinti smegenų sveikatą ir protinius sugebėjimus.
Devyniolikmetė Džiordžija Davis per savaitę nusipirkdavo iki 20 kebabų ir kaskart užsisakydavo po du 1,5 litro „Coca Cola“ butelius.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.