Dešimties metų amžiaus kolumbietė pribloškė visą pasaulį žinia apie tai, kad ji tapo mama. Gydytojai tikina, kad vaikas gimė sveikas ir šiuo metu sveria apie du su puse kilogramo.
Didžiosios Britanijos moklininkai patvirtino, kad nelaiminga meilė gali nuvaryti į kapus. Sudaužyta širdis – tai daugiau nei metafora.
Labai panašu, kad jau po penkerių metų turėsime pirmąją medicinos istorijoje vakciną nuo infarkto. Mokslininkų teigimu, antikūnų injekcijos gali užkirsti kelią riebalinių plokštelių kaupimuisi ant arterijų sienelių.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai pasakoja, kad vykstant medžiagų apykaitai kaupiasi įvairūs laisvieji radikalai, kurių molekulės ardo ląstelių sieneles, reaguoja su DNR paveldima informacija ir sukelia įvairias mutacijas bei sveikatos problemas.
Net ir pačią nuostabiausią kelionę sugadinti gali netikėtai užklupusi liga – gąsdinančiai skambantis hepatitas A. Nešvarus vanduo, neplauti vaisiai ir daržovės, prastai pagamintas maistas, ar tiesiog nehigieniška aplinka – visa tai gali būti hepatito A ligos šaltinis.
Nors gyvsidabrio termometrus vis labiau išstumia elektriniai, vis dėl to daugumos namuose vis dar galima surasti tų pavojingų, lengvai dūžtančių daikčiukų. Juk išmesti gero, naudingo daikto nesinori net ir tuo atveju, jei jis realiai kelia grėsmę sveikatai.
Kalendorinei žiemai skaičiuojant paskutines dienas, galime konstatuoti – šiemet ji parodė visą savo galią: negailėjo šalčių, sniego, žvarbių vėjų, darganų. Visa tai turėjo įtakos tiek mūsų sveikatai, tiek grožiui.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..