Nors nuo kenčiantieji nuo alergijų lengviau atsikvepia išvykę į kalnus ar prie jūros, vis dėl to draudikai pataria būti atsargiems užsienio kelionėse – vengti chloruotų baseinų, neliesti egzotiškų augalų, atsargiai ragauti jūros gėrybes ir nesižavėti viešbučių kambariuose esančiomis higienos bei kosmetinėmis priemonėmis.
Nors emigruojančiųjų iš Lietuvos daugėja, tačiau nemaža jų dalis ir sugrįžta. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą sugrįžtantiems gyventi į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?
Dažnai privalomasis sveikatos draudimas suvokiamas tik kaip prievolė, net nesusimąstant apie jo užtikrinamas sveikatos paslaugų gavimo garantijas. Neapsidraudusiems šiuo draudimu, gydymo paslaugos pareikalautų išlaidų, kurių dydžio daugelis net neįsivaizduoja. Nebūnant draustiems reikėtų mokėti už kiekvieną medicinos paslaugą. Ne tik brangios, b...
Pacientui, atvykusiam pas šeimos gydytoją, dažnai iškyla klausimas: už kokius tyrimus teks susimokėti? Apie pirminio lygio tyrimus, kompensuojamus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kalbamės su Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozoliene.
Apie privalomąjį sveikatos draudimą žinoti sveika, nes akis į akį su liga susidūręs žmogus susimąsto, kiek iš tiesų kainuoja gydymas ir vaistai, o apdraustieji arba apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu, sužino apie kompensuojamuosius vaistus ir susiskaičiuoja, kad didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama.
Visuomenėje vyraujant nesaugumo jausmui ir negerėjant finansinei situacijai, vis tvirčiau įsigali poreikis pasirūpinti savo artimaisiais nelaimės atveju (kitaip tariant, jei šeima netektų pagrindinio maitintojo ar jis sunkiai susirgtų). „PZU Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktas visuomenės tyrimas parodė, kad net 54 % visų besidraudžiančių...
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą