Daugeliui iš mūsų miegas – ne tik fiziologinis organizmo poreikis, bet ir tikras malonumas. Ką apie jį žinome ir ko nežinome?
Gerti kavą ar ne – kiekvieno teisė rinktis. Ji turi savų privalumų ir trūkumų, tad karas tarp jos mėgėjų ir kritikų greičiausiai nesibaigs niekada. Ir visai nesvarbu, kurią pusę palaikote – šie faktai bus įdomūs visiems.
Galvos mikrofloros pakitimai, dėl kurių atsiranda nepageidaujamų pleiskanų, iš tiesų tėra kitų ligų pasekmė, tad dažnas galvos plovimas ir džiovinimas plaukų džiovintuvu čia niekuo dėtas. Dermatologų teigimu, soborėjinis dermatitas (medicininis pleiskanų pavadinimas) paprastai pasireiškia sutrikus virškinamojo trakto veiklai.
Individualus kūno kvapas puikiai charakterizuoja asmenybę. „Dominuojantys“ kvapai gali būti ypač patrauklūs priešingos lyties atstovams.
Senovės romėnai sakydavo „memento mori“ (atmink, kad mirsi), primindami vieni kitiems apie tai, kad žmogaus gyvenimas prabėga kaip akimirka, apie amžinąsias vertybes. Šiuolaikinėje visuomenėje šią temą stengiamasi apeiti dideliu lanku, nenorima to prisiminti, vaikomasi materialinių vertybių. Vis dėlto mokslininkai mano, kad mintys apie gyvenimo ...
Naudingosios bakterijos žmogaus žarnyne apsigyvena beveik iš karto, kai tik jis ateina į šį pasaulį. Jeigu dėl kokių nors priežasčių šis procesas buvo sutrikęs, tai gali daryti įtaką nepakankamai seroronino gamybai ateityje.
Neseniai paaiškėjo, kad kokosų aliejus gali padėti išvengti dažnų vizitų pas stomatologą. Mokslininkai nustatė, kad jis užkerta kelią dantų ėduonies vystymuisi ir neleidžia irti dantims.
Tai, kad šypsena ir ilgesnis gyvenimas yra susiję tarpusavyje, mokslininkams buvo aišku dar iki eksperimento. Šypsena atspindi teigiamą ir lengvą požiūrį į gyvenimą, o besišypsantis žmogus spinduliuoja džiaugsmą.
Daugeliui iš jūsų turbūt kyla klausimas: kaip gamta gali būti susijusi su žmogiškumu? Toks teiginys atrodo šiek tiek beprotiškas, tačiau... jis pagrįstas moksliniais tyrimais! Jeigu jums svetima metafizika ir ezoterika, įsiklausykite į tai, ką sako mokslininkai.
Ciberžolė – tai nuo seno vartojamas prieskoninis augalas, tačiau daugelis iš mūsų jį dar tik atranda. Pasirodo, kad ji tinka ne tik pagardinti patiekalus ir suteikti jiems malonų aromatą, bet taip pat turi ir neįkainojamą vertę veikatai. Kaip rodo nauji tyrimai, ciberžolėse esantis kurkuminas efektyviai užkerta kelią cukrinio diabeto vystymuisi.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.