Natūraliais priedais praturtintos arbatos smarkiai skiriasi nuo įprastos žaliosios ar juodosios arbatos – jos turi daug vitaminų ir mikroelementų, darančių gėrimą ne tik skanesnį, bet ir naudingesnį.
Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, kaip atrodo ir kaip kvepia čiobrelis, juk jis naudojamas ne tik kaip vaistinis, bet ir kaip prieskoninis augalas. Paprastieji čiobreliai įprastai auga sausuose pušynuose ir smėlėtose vietose, tačiau jų taip pat galima rasti pūdymuose ar žvyrduobėse.
Vasara – puikus metas pastiprinti organizmą. Aplinkui žydinčios vaistažolės tinka tiek šiltuoju sezonu sveikatos gerinimui ar negalavimų gydymui, tiek ruošiant atsargas žiemai. Žolininkė Danutė Kunčienė įvardina naudingiausius vasarą žydinčius vaistinius augalus, galinčius suteikti stulbinančios naudos.
Kad būtumėte sveiki visus metus, jau nuo ankstyvo pavasario verta pradėti rinkti vaistinius augalus. Štai keli iš jų!
Žalumynai ne tik suteikia patiekalams malonų aromatą ir subtilų skonį, bet ir papildo beišsenkančių naudingųjų medžiagų atsargas organizme, padeda įveikti daugelį negalavimų.
Vasara – puikus metas papildyti natūralių vaistų atsargas. Kokių vaistinių augalų galima pasirinkti?
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti