Esant dideliam nereceptinių medikamentų nuo skausmo pasirinkimui, daugelis linkę juos vartoti dažniau nei būtina, per didelėmis dozėmis arba nederindami su kitais preparatais.
Vaistų suderinamumas medikams nėra naujiena, tačiau pacientai dar ne visada žino, kad tai gali būti gyvybiškai svarbu.
Vaistų vartojimo higiena ir vaistų suderinamumas ne tik leidžia išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, bet ir padeda išgyti greičiau, vartojant mažiau vaistų.
Medikai ir vaistininkai vis daugiau dėmesio skiria vaistų suderinamumui, kuris gali ne tik apsaugoti nuo pavojingų medikamentų sąveikų, bet ir padidinti jų veiksmingumą.
Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20-30 proc. vaistų nesuderinamumo atvejų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, galintis sukelti rimtų pasekmių sveikatai.
Susirgę visi norime greičiau pasveikti, todėl stengiamės išnaudoti visas įmanomas priemones. Tačiau ar kada susimąstėte, kad galbūt ne visi jūsų vartojami preparatai yra jums reikalingi ir naudingi?
Dažnas dirbantis ir aktyvus žmogus nespėja tinkamai pasirūpinti savo sveikata, o susirgęs neskiria pakankamai dėmesio tinkamam gydymui.
Dauguma žmonių prisipažįsta, kad vartodami skirtingus vaistus ar kitus medikamentus net nesusimąsto apie galimą jų nesuderinamumą ir gresiančias pasekmes.
Nemažai daliai žmonių yra reikalinga konsultacija ir pagalba derinant vaistus. Spalio viduryje viename didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje pradėjo veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų, leisianti nesunkiai derinti medikamentus.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.