Socialiniuose tinkluose dažnai dovanojami jau pradėti vartoti vaistiniai preparatai, kurių galiojimo laikas dar nesibaigęs. bet nebaigti vartoti vaistiniai preparatai. Kodėl negalima tokių vartoti? Ir kokias klaidas daro savigyda užsiimantys žmonės?
Vaistai – viena svarbiausių ir, ko gero, daugiausia priežiūros tiek gamybos, tiek pardavimo procesuose reikalaujančių prekių. Juk net ir pats „nekalčiausias“ vaistas gali ne tik pagydyti, bet ir pakenkti, jei jis bus vartojamas ar laikomas netinkamai. Kaip buvo kontroliuojama vaistų rinka prieš šimtą metų?
Esant dideliam nereceptinių medikamentų nuo skausmo pasirinkimui, daugelis linkę juos vartoti dažniau nei būtina, per didelėmis dozėmis arba nederindami su kitais preparatais.
Sakoma, kad skausmas kenkia ne mažiau nei vaistai, tačiau kaskart, vos suskaudus galvai ar pilvui, griebtis tablečių gali būti pražūtinga.
Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20-30 proc. vaistų nesuderinamumo atvejų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, galintis sukelti rimtų pasekmių sveikatai.
Susirgę visi norime greičiau pasveikti, todėl stengiamės išnaudoti visas įmanomas priemones. Tačiau ar kada susimąstėte, kad galbūt ne visi jūsų vartojami preparatai yra jums reikalingi ir naudingi?
Dažnas dirbantis ir aktyvus žmogus nespėja tinkamai pasirūpinti savo sveikata, o susirgęs neskiria pakankamai dėmesio tinkamam gydymui.
Apie 6 proc. vaistinėse apsilankančių žmonių susiduria su rimtu vaistų nesuderinamumu, galinčiu sukelti pavojų sveikatai. Visgi vaistininkai pastebi, kad apie būtinybę derinti vaistinius preparatus pacientai dažniausiai net nežino. Užkirsti kelią dėl nesuderinamumo galimiems rimtiems sveikatos sutrikimams nuo šiol padeda viena pažangiausių Europ...
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų