Dauguma žmonių prisipažįsta, kad vartodami skirtingus vaistus ar kitus medikamentus net nesusimąsto apie galimą jų nesuderinamumą ir gresiančias pasekmes.
Nuo šiandien Lietuvoje pradeda veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20-30 proc. vaistų nesuderinamumų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, galintis sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Įdiegtas sprendimas leis stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio ...
Ne kiekvienas žino, kad kartu galima vartoti ne visus vaistus. Kai kurie vaistai nedera tarpusavyje, o taip pat ir su tam tikrais maisto produktais, vitaminais.
Prieš puldami malšinti galvos ar bet kokį kitą skausmą vaistais, susimąstykite: ar jų tikrai reikia?
Visi bent retkarčiais geria vaistus, o kai kuriems iš mūsų jie reikalingi nuolat. Ar skaitote, kas parašyta informaciniame lapelyje? Pašalinių poveikių sąrašas ilgas, dauguma iš jų gana įprasti – pykinimas, vėmimas, alergija, mieguistumas, galvos skausmai ir pan. Tačiau tarp jų pasitaiko ir labai neįprastų!
“Man išrašė vaistų, o jie nė kiek nepadeda”. Tokios situacijos pasitaiko gana dažnai, tačiau ne visuomet reikia kaltinti gydytojus. Kartais kalti mes patys, nes vaistus vartojame ne taip, kaip derėtų. Štai kelios taisykles, kurias būtina žinoti.
Vėl susirgote ir niekaip negalite įveikti ligos? Kalti daktarai, išrašantys netinkamus medikamentus ir vaistininkės, dalijančios niekam tikusius patarimus? O ar pagalvojote, kad paprasčiausiai netinkamai vartojate vaistus?
Gydytojai paprastai praleidžia labai daug laiko išrašydami vaistus ir vykdydami jų kontrolę, ypač pacientams, sergantiems sunkiomis lėtinėmis ligomis. Todėl šie dažniausiai vienpusiškai girdi tik raginimus vartoti vaistus. Bet ką gali reikšti jūsų bendrosios praktikos gydytojo patarimas bent kelioms savaitėms ar mėnesiui nutraukti pastovų vaistų...
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų