Nacionalinio vėžio instituto bendruomenė iškilmingai pažymėjo prof. Elenos Moncevičiūtės-Eringienės, įžymios mokslininkės imunologės, originalios vėžio atsiradimo teorijos, kad vėžys – tai lėtiniam žalojimui atsparių ląstelių evoliucinė atmaina, autorės bei nenuilstančios sveikos gyvensenos propaguotojos, 90-ąjį jubiliejų.
Pasaulyje nuo plaučių vėžys nusineša daugiau gyvybių, nei krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžys kartu paėmus. Ši onkologinė liga negailestinga: Lietuvoje diagnozuojamų atvejų skaičius beveik sutampa su liūdna mirtingumo statistika.
Chemoterapija – nemaloni procedūra, bet turbūt dar nemalonesnės jos pasekmės. Ypač kenčia dailiosios lyties atstovės, kurios visada nori jaustis ir atrodyti gražios. Tai suprasdama, šio video veikėjos dukra Nadina, profesionali visažistė, nusprendė padaryti mamai malonią staigmeną ir savo pavyzdžiu įkvėpti tūkstančius moterų, kovojančių su vėžiu.
Išgirdus sunkios ligos diagnozę apima nerimas, bet dar neramiau, jei ta liga – vėžys. Vyrai, išgirdę prostatos vėžio diagnozę, išsigąsta, o vėliau – prisimena girdėtas istorijas ir medicininius mitus. Istorijos įvairios, nes kiekvienas sergantis žmogus – unikalus, kaip ir jo ligos vingiai. Tiesa, prostatos vėžį gydantys medikai yra optimistiškes...
Krūties vėžiu susirgusios moterys nuolat atidžiai seka naują informaciją apie naujus vaistus ir tikisi preparatų, kurie akivaizdžiai pagerintų gydymo rezultatus. Manome, jog sergančiųjų lūkesčius pateisins lapkričio mėnesį Europos Sąjungoje registruotas naujas vaistas gydyti moterims, sergančioms metastazavusiu HR+/HER2- krūties vėžiu.
Nacionaliniame vėžio institute (NVI) pirmą kartą Vilniuje sėkmingai atlikta laparoskopinė operacija – paprasčiau tariant, inksto navikas pašalinimas per natūralią organizmo angą.
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame kiekvienas pacientas turėtų tik jam individualiai pritaikytą gydymo metodą, paremtą aukščiausio lygio tyrimais bei ilgai kaupta mokslinių ir klinikinių tyrimų duomenų apie vėžį baze. Nors daugumai lietuvių tokia galimybė dar vis atrodo tik tolima svajonė, tačiau sparčiai pasaulyje plintantis diagnostinis tyrimas j...
Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Ne išimtis ir prostatos vėžys. Lietuvoje ši liga kasmet nusineša 500-600 vyrų gyvybių. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmi...
Šiandien daug kalbama ir žinoma apie tabako žalą rūkančiajam, tačiau tabakas kenkia ir kitais aspektais. Be tiesioginio tabako poveikio vartotojui, jis veikia ir tuos, kurie ne savo noru priversti įkvėpti tabako dūmų.
Piktybiniai navikai – dažniausia mirties priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų, o sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje vis auga. Kasmet diagnozuojama beveik 18 tūkst. vėžio atvejų, iš kurių dažniausi – priešinės liaukos, odos (be melanomos), storosios žarnos (gaubtinės ir tiesiosios), krūties ir plaučių piktybiniai navikai. Vyrai Liet...
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.