Joga ir pilates dažnai yra gretinamos, nes iš šalies atrodo, kad užsiėmimų metų atliekami panašūs pratimai. Tačiau takoskyra tarp jų yra didžiulė. Kiekvienas jogos ar pilates užsiėmimas skiriasi vienas nuo kito, tad išvardinti esminius skirtumus ganėtinai sudėtinga, bet dažniausiai kylančius klausimus pamėginsime aptarti.
Esame pratę nuolat aktyviai veikti, atkakliai siekti, greitai spręsti. Jau vien skaitant šiuos žodžius ne vienam kyla įtampa. Ar žinote, kas nutinka, kai styga pernelyg įsitempia? Teisingai – ji nutrūksta. Apie tai, kad skubai atsverti visada reikalinga pauzė, apie antiperfekcionizmą ir savęs priėmimą kalbamės su charizmatiška, stiprų humoro jau...
Kineziterapeutai dažnai kalba apie tai, kad tam, kad žmogus užsitikrintų gerą fizinę būklę, jam būtinas visapusiškas judėjimas ir joga negali suteikti to, ką suteikia kitokio pobūdžio fizinė veikla. Tai reiškia, kad greta jogos mes turime ir, pvz., aktyviai vaikščioti, plaukioti, lankyti pilates, aerobikos užsiėmimus ir pan. Kaip yra iš tiesų?
Greitis, dinamiškumas, konkurencija – vakarietiškame pasaulyje vyraujančios vyriškosios YANG energijos apraiškos. Bet be atvangos būti YANG'iškoje energijoje negalime. Būtinai turime rasti balansą ir skirti dėmesio moteriškajai YIN energijai – su savo lėtumu ir įsiklausymu į tai, kas vyksta, ji gali pailsinti mūsų mintis ir vėl įkvėpti aktyviai ...
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.