Inkstai – vienas iš svarbiausių mūsų organizmo organų. Jie šalina medžiagų apykaitos produktus, reguliuoja vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, išskiria hormoną eritropoetiną, kuris yra atsakingas už raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulų čiulpuose, gamina fermentą reniną, palaikantį normalų kraujo spaudimą, konvertuoja vitaminą D, kad šis galėtų duoti naudą organizmui... Deja, kai kurie mūsų įpročiai, apie kuriuos net nesusimąstome, inkstams itin kenkia. Kokie jie?
Rūkymas ir alkoholio vartojimas. Jūs puikiausiai žinote, kad šie žalingi įpročiai kenkia sveikatai apskritai. Alkoholis ir tabakas blogina inkstų veiklą, nes šiems tenka daug daugiau darbo, kad pašalintų iš organizmo toksiškas medžiagas. Tik kine šie įpročiai atrodo tokie nekalti ir malonūs – iš tiesų tai – lėta savižudybė.
Miego trūkumas. Esmė ta, kad būtent naktį atsinaujina inkstų audiniai. Jeigu nuolat neišsimiegate, tikimybė, kad inkstų veikla sutriks, gerokai didesnė. Nustokite teisintis, kad miegas – tik nevykėliams ir tinginiams.
Didelės kofeino dozės. Beje, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jūs neišsimiegate. Dideli kofeino, esančio kavoje ir kituose nealkoholiniuose gėrimuose, kiekiai kenkia sveikatai apskritai, bet ypač nukenčia inkstai. Jis pasižymi stipriu diuretiniu poveikiu, todėl organizmas dehidratuoja, verčia inkstus dirbti intensyviai, bet veltui.
Pasyvus gyvenimo būdas. Dėl sėdimo darbo sutrikusi kraujo cirkuliacija kenkia ir inkstams, todėl kas valandą patartina daryti pertraukėles, truputį prasimankštinti. Reguliarus fizinis aktyvumas sumažins akmenų inkstuose riziką.
Vitamino B6 trūkumas. Kad inkstai funkcionuotų normaliai, kasdien turite gauti pakankamai vitamino B6. Jo yra paukštienoje, žuvyje, bulvėse ir daugelyje vaisių (išskyrus citrusinius).
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (1)