Mitybos ekspertas ir knygos „150 sveikiausių produktų Žemėje“ autorius Džonis Boudenas sudarė, jo manymu, naudingiausių produktų, kurie dėl kažkokios priežasties dažniausiai nepelnytai pamirštami, sąrašą. Štai keletas iš jų.
-
Burokėliai. Daktaro Boudeno teigimu, tai – puikus folio rūgšties šaltinis. Produktas padeda kovoti su vėžiu. Galima vartoti šviežius arba salotoms. Apdorojami termiškai praranda dalį antioksidantų.
-
Kopūstai. Pasižymi priešvėžiniu poveikiu. Tinka salotoms, kaip sumuštinių ir mėsainių priedas.
-
Cinamonas. Padeda reguliuoti cukraus ir cholesterolio lygį kraujyje. Galima maišyti į avižinius dribsnius, įsiberti į kavą ir pan.
-
Granatų sultys. Mažina kraujospūdį, pasižymi antioksidantų gausa.
-
Džiovintos juodosios slyvos. Geras antioksidantų šaltinis. Galima kepti orkaitėje kartu su vištiena.
-
Moliūgų sėklos. Maistingiausia šių daržovių dalis. Turi magnio ir kitų mineralinių medžiagų, mažina ankstyvos mirties tikimybę. Berkite į salotas arba pakepinę keptuvėje vartokite kaip užkandį.
-
Sardinės. Omega-3 rūgščių ir kalcio šaltinis, taip pat turi geležies, magnio, fosforo, cinko ir mangano. Galima dėti į salotas, valgyti su skrebučiais, sumalus, sumaišius su garstyčiomis ir svogūnais – naudoti aptepams.
-
Imbierai. Visų prieskonių „karalius“. Pasižymi stipriu uždegimus slopinančiu poveikiu. Galima gardinti omletus ir daržovių patiekalus.
-
Šaldyti juodieji serbentai. Serbentai nepraranda savo savybių net ir juos užšaldžius, o įsigyti galima visus metus. Tyrimai rodo, kad reguliarus šių uogų vartojimas gerina atmintį. Maišykite serbentus į natūralų jogurtą arba šokoladą, valgykite su skaldytais migdolais.
-
Moliūgai. Turi daug ląstelienos ir vitamino A, stiprinančio imuninę sistemą, mažai kalorijų. Vartoti su aliejumi, cinamonu ir muskato riešutais.
Komentarai