Namaža dalis besitreniruojančių žmonių ima skųstis įvairiais negalavimais, kreipiasi į gydytojus, ieškodami jų priežasties, nors iš tiesų viskas gali turėti labai paprastą paaiškinimą: treniruočių metu jūs tiesiog persistengėte, todėl reikia padaryti pertrauką arba treniruotis ne taip intensyviai. Kokie gi tie pavojaus signalai?
Atkreipkite dėmesį į toliau minimus 10 požymių. Jie išduoda, kad metas „sulėtinti apsukas“, antraip pasekmės jūsų tikrai nenudžiugins.
Sumažėjusi kūno masė
Jeigu sulieknėjote per vieną dieną, t. y. kitą dieną svarstyklių rodyklė rodo 2 % mažesnę kūno masę, tai reiškia kūno skysčių disbalansą. Greičiausiai treniruočių metu ir po jų jūs gėrėte per mažai vandens. Skysčių trūkumas organizme neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę veiklą ir stumia į pavojų kitas treniruotes.
Padažnėjęs pulsas
Matuokite savo pulsą kiekvieną rytą dar prieš keldamiesi iš lovos, kad suprastumėte, koks dažnis jūsų atveju yra normalus. Padažnėjęs pulsas yra vienas iš streso požymių. Tai reiškia, kad nervų sistema pasiruošė kovai: tam, kad smegenys ir raumenys gautų pakankamai deguonies, padidėjo hormonų, greitinančių širdies ritmą, lygis kraujyje. Jūsų kūnas nejaučia skirtumo tarp fizinio ir psichologinio krūvio. Sunkios treniruotės ir sunki darbo diena biure lemia tai, kad organizmui reikia pailsėti, atgauti prarastas jėgas.
Miegate prastai arba nepakankamai
Geras ir kokybiškas miegas yra labai svarbus, kad jūsų organizmas išskirtų augimo hormonus, padedančius atkurti raumenų skaidulas. Jeigu keletą naktų iš eilės nepatenkinsite šio fiziologiškai svarbaus poreikio, nesistebėkite, kad susilpnės jūsų imunitetas, nukentės judėjimo ir kognityvinės funkcijos. Nepailsėjus treniruočių imtis nepatartina – nieko gero iš to neišeis.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai