10 vietų, kuriose slepiasi alergenai (foto)

10 vietų, kuriose slepiasi alergenai (foto)

Tiems, kurie linkę į alergines reakcijas, visada reikia saugotis – juk alergiją gali sukelti net ir patys įprasčiausi daiktai, esantys mūsų namuose. Pateikiame trumpą sąrašą.
 
Kambariniai augalai. Į juos dažnai įsimeta pelėsis. Kad to išvengtumėte, reikia labai gerai prižiūrėti savo žaliuosius „augintinius“, nuskabyti pūvančius lapus ir neperlaistyti.
 
Naminiai gyvūnai. Tiksliau, alergiją sukelia baltymai, esantys augintinių seilėse, šlapime, pleiskanose ir kailyje. Padėti gali tik dažnas rankų plovimas ir dažnas patalpų valymas.
 
Kilimai ir kiliminė danga. Ši namų puošmena labai renka dulkes, o tai – vienas iš labiausiai paplitusių alergenų. Šiuo atveju gali padėti dažnas patalpų vėdinimas ir dulkių siurbliai su vandens filtrais.
 
Knygos. Tai – maistas įvairiems mikroorganizmams. Čia slepiasi erkutės, pelėsis ir t.t. Kad knygos netaptų alergijos priežastimi, laikyti jas reikia uždarose spintose. Jei tokios galimybės nėra, būtina dažnai valyti dulkes, pasirūpinti, kad oras namuose nebūtų per drėgnas.
 
Minkšti baldai. Ypač patinka erkutėms, bet dažnai įsimeta ir pelėsis.
 
Lova. Joje mes praleidžiame daug laiko, todėl čia kaupiasi apmirusios odos ląstelės ir erkutės. Geriausia būtų įsigyti specialų čiužinį, kuriame nesiveistų grybelis ir erkutės, dažniau keisti patalynės užvalkalus, naudoti pagalves, kurias būtų galima išskalbti.
 
Minkšti žaislai. Dulkių ir dulkių erkučių šaltinis. Namuose jų turėtų būti kuo mažiau, juos reikėtų kas savaitę išskalbti – ypač jei namuose yra mažų vaikų.
 
Vonios kambarys. Paprastai čia būna šilta ir drėgna – tai idealios sąlygos pelėsiui atsirasti. Šiuo atveju padės drėgnas valymas chloruotu vandeniu ir normalios oro drėgmės palaikymas.
 
Virtuvė – dar viena vieta, kurioje galima aptikti pelėsį. Šaltiniu gali būti pasenę maisto produktai ir šiukšliadėžė. Visą maistą būtina laikyti sandarioje taroje, kad neatsirastų neprašytų svečių (tarakonų, skruzdėlių ir kt.).
 
Kondicionieriai. Jų filtruose kaupiasi alergenai, todėl juos būtina išvalyti kartą per metus specialiomis dezinfekuojamosiomis priemonėmis. Pageidautina šią užduotį patikėti specialistui.

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas