Šizofrenija sergantys žmonės išoriškai niekuo nesiskiria nuo kitų, todėl psichiatrai pasitelkia į pagalbą įvairius testus ir metodikas, kad išsiaiškintų, kas dedasi paciento galvoje ir ar jam būtina pagalba. Pavyzdžiui, štai du klausimai, į kuriuos teisingą atsakymą pateikia tik šizofrenikai ir genialios asmenybės.
Pastaba: kad rezultatai būtų tikslūs, atsakyti į klausimą reikia remiantis savo pojūčiais, t.y. kaip jūs matote šiuos paveikslėlius, o ne kokie jie turėtų būti. Pažiūrėkite ir atsakykite.
1. Kaukė iškilusi iš vienos pusės ar iš abiejų?
2. Kaukė sukasi tik į vieną pusę ar į abi?
Atsakymai: 1 – kaukė iškilusi tik iš vienos pusės; 2 – kaukė sukasi tik į vieną pusę (dešinę).
Jei neteisingai atsakėte į abu klausimus, nesijaudinkite: jūs – visiškai sveikas žmogus. Jeigu gi atsakymas jums buvo visiškai akivaizdus, gali būti, kad jums vertėtų kreiptis į psichiatrą.
Kodėl? Sveiko žmogaus smegenys linkusios save apgaudinėti. Jos atsižvelgia į formas, šešėlius ir „pakoreguoja“ paveikslą, todėl mes matome iliuziją, patinka mums tai ar ne.
Šizofrenikams tokia vaizduotė nebūdinga. Jų smegenys nesusieja detalių – kitaip tariant, tokie žmonės mato kaukę tik tokią, kokia ji yra (visada įspaustą į vidų ir visada besisukančią tik į vieną pusę).
O ką mato genijai? Genialioms asmenybėms vienu metu būdingas ir sveikų, ir šizofrenija sergančių žmonių mąstymas: jie mato iliuziją taip pat, kaip ir sveiki žmonės, bet akimirksniu supranta, kur šuo pakastas. Jeigu jie panorės, jų smegenys niekada nebepasiduos šiai iliuzijai.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai (9)
Ten isvertimas kaukes.
Tie "teisingi" atsakymai yra neteisingi.
Ir iš tokio šūū daromas mokslas!
Tai tik patvirtina seną tiesą kad psichiatrai patys yra psich ligoniai.