Jei prieš kelis mėnesius dėl COVID-19 nerimavo tik Kinijos gyventojai, tai šiandien su juo daugiau ar mažiau kovoja visas pasaulis. Todėl nenuostabu, kad daugeliui žmonių kyla įvairiausių klausimų, virtualioje erdvėje pasirodo daug klaidinančios informacijos, sklando ne vienas mitas.
1 mitas – COVID-19 nėra pavojingesnis už sezoninį gripą
Tiesa, jog koronaviruso simptomai yra labai panašūs į tuos, kuriuos sukelia sezoninis gripas, tačiau manyti, kad pastarasis pavojingesnis už COVID-19 – klaidinga. Pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič, lyginti gripo su koronavirusu negalime.
„Toks mitas paplito dėl to, kad sezoninį gripą mes puikiai pažįstame. Be to yra sukurta ir visiems prieinama vakcina, galinti mus apsaugoti. Antra, gripu kažkurio gyvenimo etapu esame sirgęs turbūt kiekvienas, todėl mūsų organizmas puikiai jį atpažįsta ir žino, kaip su juo kovoti“, – pastebi vaistininkė.
2 mitas – jauniems žmonėms COVID-19 virusas – nepavojingas
„Ši infekcija pavojinga visiems, ne išimtimi ir jaunas žmogus. Tai rodo tiek užsienio šalių, tiek ir Lietuvos patirtis. COVID-19 užsikrečia ne tik jaunimas, bet ir vaikai. Tiesa, jaunas žmogus gali sirgti lengviau, nes paprastai jo imuninė sistema yra stipresnė, be to rečiau serga lėtinėmis bei onkologinėmis ligomis“, – teigia K. Zacharevič ir priduria, kad nors tikimybė sunkiai sirgti nėra didelė, tačiau ji vis tik yra, tad saugotis būtinas visiems.
3 mitas – COVID-19 sukeliamus simptomus nesunku atpažinti
Dažnas žmogus pajutęs gerklės skausmą, nežymų galvos skausmą ir staiga atsiradus slogai gali iš karto pradėti galvoti, kad užsikrėtė koronavirusu, tačiau šie simptomai būdingi ne tik COVID-19.
„Daugelis pacientų dėl baimės susirgti neretai jaučiamus simptomus ima painioti ir ne juokais išsigąsta. Dažniausiai pasitaikantys COVID-19 simptomai yra karščiavimas, kosulys ir pasunkėjęs kvėpavimas. Tačiau reikia nepamiršti ir to, kad užsikrėtus galima nejusti ir jokių simptomų, tad saugumas ir budrumas dabar ypač svarbu“, – įspėja „Camelia“ vaistininkė ir priduria, kad, sparčiai daugėjant užsikrėtusių žmonių, labai svarbu suvokti, kad vienintelis būdas šiandien apsisaugoti – likti namuose. Jeigu būtina išeiti, tai reikia daryti saugiai: laikytis rekomenduojamo atstumo, dengti veidą kauke ar bent šaliku, mūvėti pirštines, dažnai plauti rankas, o jei nėra galimybės – naudoti dezinfekantą rankoms, neliesti veido, o grįžus namo iškart nusiplauti rankas su muilu.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai