Ne paslaptis, kad kasdien turėtume išgerti bent 2 litrus skysčių. Vis dėlto, pasirodo, kad svarbus ne tik suvartojamų skysčių kiekis, bet ir temperatūra.
Rekomenduoja gerti šiltą vandenį
Kalbai pasisukus apie šiltus gėrimus, pacientai dažniausiai pagalvoja apie kavą ir arbatą, tačiau portalui express.co.uk gydytojas Kunal Sood papasakojo, kodėl į dienos meniu vertėtų įtraukti ir paprasčiausią šiltą vandenį.
„Yra trys priežastys, kodėl turėtumėte pradėti gerti šiltą vandenį tuščiu skrandžiu. Visų pirma, pagerinamas virškinimas. Antra – pagreitinamas metabolizmas. Na, ir galiausiai, pagerinama kraujotaka“, – teigia specialistas.
Geresnis virškinimas
Gydytojas K. Sood teigia, kad geriant šiltą vandenį skrandis lengviau ir greičiau suvirškina sunkiai virškinamą maistą, be to, tyrimai rodo, jog šilto vandens gėrimas gali padėti atsikratyti vidurių užkietėjimo ir pūtimo.
2016 m. publikuotame tyrime nurodoma, jog geriamas vanduo neturi būti itin karštas, pakanka švelniai šilto, vos 37℃ temperatūros vandens.
Krentantys kilogramai
Medžiagų apykaita, tai procesas, kurio metu maisto produktai paverčiami energija organizmo funkcijoms užtikrinti.
Nuo medžiagų apykaitos greičio priklauso, kaip lengvai priaugamas arba numetamas svoris.
„Išgėrus šilto vandens organizmas stengiasi jį atvėsinti iki optimalios temperatūros, todėl suaktyvėja medžiagų apykaita ir deginamos nereikalingos kalorijos“, – aiškina gydytojas.
Aktyvi kraujotaka
Išgėrus šilto vandens išsiplečia kraujagyslės, todėl visame organizme pagerėja kraujotaka. Tai itin aktualu vyresnio amžiaus žmonėms.
„Žinoma, vertėtų įsitikinti, kad geriamas vanduo nėra per daug karštas, kitaip galima greitai nusideginti“, – įspėja K. Soon.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (1)
teleg