Jei iki šiol nesugebėjote atleisti skriaudėjams – šie metodai padės

Jei iki šiol nesugebėjote atleisti skriaudėjams – šie metodai padės
@ Shutterstock

Neretai jaučiamės įskaudinti, apgauti ir supykę tik dėl savo per didelio susireikšminimo, arba ego. Įsižeidę, negalime lengvai nurimti bei ilgai nepaleidžiame neigiamų jausmų, o šie mus net pradeda nuodyti. Daug atvejų, kuomet kas nors mus suerzina, nutinka tikrai ne specialiai ir asmeniškai mums ar dėl mūsų, o tik dėl to, kad kitas žmogus dėl savo brandos stokos, nepatyrimo nesupranta, kaip elgiasi, kalba, kokios pasekmės laukia ir kaip jos gali paveikti aplinkinius.

 

Visgi nemalonią situaciją priimame itin asmeniškai, negalėdami atleisti ir pamiršti nuoskaudų. Šie keturi žingsniai, nors ir reikalaujantys didelių pastangų, bet itin veiksmingi, siekiant išsilaisvinti nuo negatyvo bei atleisti:


1. Pripažinkite, kad jaučiate neigiamas emocijas ir esate jų valdomas. Būkite sąžiningi su savimi dėl jaučiamo pykčio ar skausmo, įvertinkite visą žalą, kurią patyrėte savo gyvenime dėl neteisybės. Pastebėkite savo elgesio ypatumus, kurie kilo dėl įvairių traumų: pavyzdžiui, jeigu trūko tinkamo rūpesčio ir dėmesio iš tėvų vaikystėje, ar nesate desperatiškai linkęs ieškoti meilės ir kurti santykius su netinkamu žmogumi, arba esate pernelyg prisirišęs prie kito, kad net nebeturite savo interesų.


2. Pajauskite, kad atėjo laikas pasikeisti. Jūs turite priimti sąmoningą sprendimą atleisti savo skriaudėjams, atsisakyti bet kokio kerštingo elgesio. Žmogus, vedamas neigiamų jausmų, ypač stipraus pykčio, kurio laikosi įsikibęs – toli nenueis, o tik sugadins savo psichikos sveikatą.


3. Dirbkite su savimi. Reikia įdėti daug pastangų, kad suprastumei, kas tiksliai ir kodėl tave taip stipriai įskaudino bei palaužė. Norint geriau suprasti kito neteisingą elgesį, užduokite sau keletą klausimų:

  • Koks buvo šio žmogaus gyvenimas augant?
  • Kokias psichologines žaizdas jis ar ji gali turėti?
  • Kokį papildomą spaudimą ar stresą patyrė asmuo tuo metu, kai jis jus įžeidė?

Tada pagalvokite apie nedidelę nieko nekainuojančią dovaną, kurią galėtumėte pasiūlyti šiam asmeniui. Tai gali būti: šypsena, rankos paspaudimas ar tiesiog daugiau tolerancijos, kai kitą kartą būsite su juo. Tačiau atminkite, kad atleidimas ir susitaikymas nėra tas pats – nebūtina tapti tokio žmogaus geriausiu draugu vien iš gailestingumo. Beje, jei išgyvenote itin žeidžiančius santykius, kartais geriausias atleidimas yra – to žmogaus apėjimas iš tolo, paleidimas iš savo gyvenimo.


4. Atraskite naujas perspektyvas. Suraskite prasmę ir tikslą to, ką išgyvenote, supraskite, ką gero galite išmokti iš skaudžios ir nemalonios patirties. Pastebėkite, kaip galite padėti kitiems žmonėms, kurie išgyvena panašias situacijas. Pavyzdžiui, jeigu patyrėte didelę diskriminaciją tam tikrais klausimais, galite pradėti domėtis teisės sritimi – gerai ją išmanydami, ne tik pats saugiau jausitės, bet ir gebėsite patarti, padėti kitiems. Kai dovanojame kitiems gailestingumo, dosnumo ir moralinės meilės dovanas, mes patys pradedame gyti.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas