Arbata – išties nuostabus ir nepaprastas gėrimas. Ji ne tik numalšins troškulį, bet taip pat padės užgydyti žaizdas, įveikti peršalimą ir... sulieknėti. Štai šiuo atžvilgiu pačios efektyviausios arbatų rūšys.
Anyžių arbata. Ja paprastai sprendžiamos virškinimo problemos (skrandžio veiklos sutrikimai, diarėja, pykinimas). Dar senovės kinai pastebėjo, kad šis gėrimas padeda įveikti skausmą ir nemalonius simptomus, o ir šiandien jis neretai vartojamas kaip vaistas. Užtenka užplikinti puodeliu verdančio vandens vieną anyžiaus žiedelį arba „ankštelę“ ir palaikyti 10 minučių. Arbata geriama karšta arba šilta.
Žalioji arbata – geriausias visų svorį metančių žmonių draugas. Pora šio gėrimo puodelių per dieną padės sudeginti po 70 kalorijų (be jokių papildomų pastangų!). Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, kurie greitina medžiagų apykaitą ir padeda deginti riebalus. Idealiu atveju arbatžoles reikėtų plikyti 85 laipsnių temperatūros vandeniu ir palaikyti 2–3 minutes.
Mėtų arbata. Kaip ir žalioji, gerina virškinimą ir padeda sudeginti daug kalorijų, be to, mažina apetitą. Gerti galima tiek šiltą, tiek karštą arba atšaldytą: šaukštą šviežių arba džiovintų mėtų suberkite į verdantį vandenį ir virkite 4–5 minutes. Nukoškite ir gerkite. Jei norite, galite įsidėti truputį medaus.
Rožių arbata. Rožių žiedlapių ir žaliosios arbatos mišinys aprūpina mus vitaminais A, C, B3, D, daro odą gražią, padeda kovoti su infekcijomis, pašalinti iš organizmo toksinus ir sulieknėti. Plikoma taip pat, kaip ir žalioji.
Ulongo arbata. Kai kurie tyrimai rodo, kad jos poveikis yra daug stipresnis, negu įprastos žaliosios arbatos. Ulongo arbata padeda deginti kalorijas, sumažinti cholesterolio lygį kraujyje ir paploninti poodinį riebalų sluoksnį. Reikia išgerti po 2 puodelius per dieną. Priklausomai nuo to, kokio stiprumo arbatos norite, laikyti užplikinus reikia nuo 30 sekundžių iki 5 minučių.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai (3)