5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę.

Nuo moteriškų negalių nėra apsaugota nė viena dailiosios lyties atstovė – tos, kurios mano, kad užtenka užkirsti kelią lytiniu būdu plintančioms ligoms ir atsisakyti „palaido gyvenimo“, labai klysta. Laiku nesikreipus į gydytoją, ligą išgydyti būna daug sunkiau.

Menstruacinio ciklo sutrikimai

Su šia problema per savo gyvenimą susiduria tikriausiai kiekviena. Menstruacinio ciklo sutrikimas – tai bet koks nuokrypis nuo normos. Gal ir nepamatuosite mililitrais, kiek kraujo netenkate mėnesinių metu, tačiau paskaičiuoti, kiek dienų praeina nuo vienų menstruacijų iki kitų – tikrai galite.

Normalios mėnesinės:

 

  • Tęsiasi 3–7 dienas;
  • Nuo mėnesinių pirmosios dienos iki kitų pradžios praeina 21–35 dienos;
  • Netenkama 60–120 ml kraujo.


Šį ciklą gali sutrikdyti stresas, išsekimas, įvairios infekcinės ir endokrininės ligos, kiaušidžių patologija, laiko ir klimato juostų pakeitimas ir net šiek tiek nusilpęs imunitetas. Kadangi priežasčių daugybė, gydymas kiekvienu atveju yra individualus.

Gimdos kaklelio erozija

Erozija – liga, kurios bijo kiekviena. Kita vertus, tai iš tiesų nėra taip jau baisu – jeigu tikrinsitės reguliariai, diagnozuoti ją ir išgydyti galima dar ankstyvoje stadijoje (tačiau jeigu delsite – tai gali tapti onkologinių ligų priežastimi).

Kiaušidžių cistos

Šie nepiktybiški dariniai – tai pūslelės, pilnos skysto ar pusiau skysto turinio. Jie laikini, atsiranda dėl sutrikusios hormonų pusiausvyros. Užtenka vartoti preparatus, kuriuos išrašo gydytojas. Tuo atveju, jeigu cista yra kaip kapsulė ir augdama tampa piktybiška, reikalingas chirurgų įsikišimas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas