Širdies ligos dažniau kamuoja vyrus nuo 45-erių, o moteris – nuo 55 metų, tačiau vis dažniau širdies problemų turi ir dvigubai jaunesni žmonės. „Gintarinės vaistinės“ Vilniuje vedėjas Laimis Dambrauskas sako, kad ypač vyrai nėra linkę rūpintis savo sveikata, nes mano, kad viskas susitvarkys savaime. Anot jo, vyrai linkę ignoruoti įvairius simptomus ar organizmo siunčiamus signalus, o gydytis dažnai pradeda tik tuomet, kai liga ar sutrikimas jau būna gerokai pažengę.
„Net ir pajutus, atrodo, nereikšmingus simptomus, reikėtų kreiptis į vaistininką – mes galime įvertinti simptomų svarbą ir bent jau duoti nemokamą patarimą: galbūt visiškai nereikia jaudintis, galbūt verta susirūpinti ir kreiptis į gydytoją, o gal problemos sprendimą galima rasti iškart“, - sako L. Dambrauskas. Širdies ligų profilaktikai vaistininkas ragina periodiškai pasitikrinti cholesterolio kiekį kraujyje bei kraujo spaudimą, kurį stebėti ypač aktualu vyrams iki 45 metų. Taip pat bet kokio amžiaus vyrams patartina propaguoti kuo sveikesnį gyvenimo būdą – sportuoti, sveikai maitintis, išsimiegoti, saikingai vartoti alkoholį, atsisakyti tabako ir pasaugoti nervų sistemą
Sergantiems širdies ligomis žmonėms reikėtų ne tik vartoti gydytojo išrašytus vaistus ir pakoreguoti savo gyvenimo būdą, bet ir daugiau dėmesio skirti mitybai, t. y. vienų produktų vengti, kitų į savo racioną įtraukti daugiau. Štai ką pataria mitybos specialistai.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai (2)