Plaučių valymas gali būti naudingi rūkantiems žmonėms, taip pat tiems, kurie reguliariai susiduria su oro tarša, ir taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis, turinčiomis įtakos kvėpavimo sistemai, pavyzdžiui, astma. Kvėpavimas užterštu oru, cigarečių dūmais ir kitais toksinais gali pakenkti plaučiams ir net sukelti sveikatos sutrikimų. Sveiki plaučiai ne tik aprūpina organizmą deguonimi, tačiau užtikrina ir tinkamą, kitų organų veiklą.
Atrinkome 5 efektyvius metodus, kurie padės natūraliai išvalyti plaučius ir palengvins kvėpavimą.
1. Garų terapija
Garų terapija arba garų inhaliacijos – tai vandens garų įkvėpimas, kurio metu atveriami kvėpavimo takai ir plaučiai lengviau pašalina gleives. Žmonės, sergantys plaučių ligomis, gali pastebėti, kad šaltame ar sausame ore, ligos simptomai suintensyvėja. Šiltas ir drėgnas garų oras, gerina kvėpavimą ir atpalaiduoja kvėpavimo takuose ir plaučiuose susikaupusias gleives. Garų pagalba valosi plaučiai ir gerėja organizmo deguonies pasisavinimas.
2. Kosulys
Jeigu plaučiuose kaupiasi gleivės, galima pamėginti atlikti kosėjimo pratimą, kuris padeda plaučiams išsivalyti:
· atsisėskite ant kėdės, atpalaiduodami pečius, o abi pėdas padėkite ant grindų
· rankas sulenkite ant pilvo
· lėtai įkvėpkite pro nosį
· pasilenkę į priekį lėtai iškvėpkite, rankas spauskite prie pilvo
· iškvėpdami 2 ar 3 kartus kosėkite, laikydami burną šiek tiek pravirą
· lėtai įkvėpkite pro nosį
· pailsėkite ir prireikus pakartokite
3. Mankšta
Mankšta ne tik gerina fizinę ir emocinę savijauta, bet ir padeda plaučiams išsivalyti nuo toksinų ir kitų pavojingų medžiagų. Mokslininkai teigia, kad užsiimant plaukimu ar kardio treniruotėmis, didėja plaučių tūris, stiprinami plaučiai ir diafragma, iš organizmo šalinami toksinai.
4. Žalioji arbata
Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, kurie gali padeda sumažinti plaučių uždegimą. Šioje arbatoje esantys junginiai netgi apsaugo plaučių audinius nuo žalingo, įkvepiamų cigarečių dūmų, poveikio.
Neseniai Korėjoje atliktame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 1000 suaugusiųjų, buvo pastebėta, kad žmonių, per dieną išgeriančių bent 2 puodelius žaliosios arbatos, plaučių funkcija buvo ženkliai geresnė nei tų, kurie jos negėrė.
5. Uždegimą mažinantys maisto produktai
Dėl kvėpavimo takų uždegimo gali pasunkėti kvėpavimas, krūtinę gali slėgti sunkumas ir jaustis užgulimas. Priešuždegiminių maisto produktų vartojimas, gali sumažinti uždegimą ir palengvinti varginančius simptomus. Maisto produktai, padedantys kovoti su uždegimu, yra šie:
· ciberžolė
· vyšnios
· mėlynės
· alyvuogės
· graikiniai riešutai
· pupelės
· lęšiai
Priešuždegiminių maisto produktų vartojimas pagerins ne tik plaučių būklę, tačiau teigiamai veiks ir širdies veiklą, imunitetą, odos būklę bei emocinę sveikatą.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai