5 patarimai, kaip pagerinti miego kokybę

5 patarimai, kaip pagerinti miego kokybę
@ Shutterstock

Kokybiškas miegas yra toks pats svarbus kaip ir sveika mityba bei reguliarus sportas. Taigi, kaip pagerinti miego kokybę? 

 

1. Laikykitės reguliaraus miego režimo. Tai padeda sureguliuoti biologinį žmogaus laikrodį ir pagerina miego kokybę. Kitu atveju organizmas yra išbalansuojamas – kai reikia miegoti, jis jaučiasi energingas, kai reikia dirbti – mieguistas. Specialistai pataria pasirinkti valandas, kada einama miegoti ir keliamasi bei išimčių nedaryti savaitgaliais arba atostogų metu. Jeigu nustatyti režimą sunku, vertėtų tai daryti iš lėto – kiekvieną vakarą eiti miegoti 15 minučių anksčiau, kol bus pasiektas numatytas laikas. 

 

2. Dvi valandas prieš miegą nenaudoti išmaniųjų įrenginių. Išmanieji įrenginiai, tokie kaip: telefonas, kompiuteris, planšetė arba televizorius skleidžia mėlyną šviesą. Miego hormonas melatoninas organizme išskiriamas tik tada, kai kūno nepasiekia jokie šviesos šaltiniai. Prieš einant miegoti rekomenduojama pasirūpinti tamsa kambaryje: užskleiskite užuolaidas, išmaniuosius įrenginius nakčiai palikite ne arčiau kaip 2 metrai nuo lovos bei vietoj naršymo internete pasirinkite knygą. 

 

3. Jokio alkoholio. Egzistuoja mitas, teigiantis, kad prieš miegą išgertas alkoholis padeda lengviau užmigti, tačiau specialistai linkę su tuo nesutikti. Alkoholis sukelia arba sustiprina miego apnėjos ir knarkimo simptomus. Taip pat nustatyta, jog alkoholis neleidžia pasinerti į gilų miegą, kadangi organizme sutrikdoma melatonino gamyba, dėl ko ryte jaučiamas nuovargis bei apatija. 

 

4. Tinkama kambario temperatūra. Specialistai teigia, kad optimaliausia kambario temperatūra, kurioje yra geriausiai išsimiegama yra 18 arba 16 laipsnių, jeigu žmogus bus užsiklojęs su daug antklodžių, sulaikančių šilumą. Taip pat tyrimai rodo, jog tokia temperatūra padeda smegenims greičiau prisitaikyti prie miego režimo bei pasinerti į gilesnį miegą. 

 

5. Vakarienė – likus 3 valandoms iki miego. Kitu atveju organizmas negalės užmigti, nes jam teks virškinti suvartotą maistą. Ypatingai derėtų vengti angliavandeniais praturtintų maisto produktų, kadangi jie pakelia cukraus kiekį organizme. To pasekmės: prasta miego kokybė.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių

Kitas faktas